Atleti pořádajícího oddílu do tohoto osmiutkání vstupovali jako favorité a i bez nasazení všech trumfů s přehledem zvítězili. Základ k přesvědčivému vítězství položili oba děčínští desetibojaři Vladimír Hojka a Jiří Duben ml. Oba shodně získali po dvou individuálních vítězstvích, podíleli se na bodových ziscích štafet a oba shodně získali 32,75 bodů.

Další oporou byl sprinter Martin Horák (na snímku), vítěz na 100 m, druhý na 200 m, třetí na dálce, celkem 30,75 bodů. Při vítězném finiši A – štafety ho deset metrů před cílem chytla křeč do stehna, ale obětavě doskákal do cíle po jedné noze a vedení udržel.

Překvapil Jan Řada vítězstvím na čtvrtce, tradiční opory Tomáš Škoda a Jan Murín si to tentokrát rozdali mezi sebou na 800 m a o 8 setin zvítězil prvně jmenovaný. Oba dva se podíleli na vítězství sprinterské štafety.

Velkou pochvalu si zaslouží oba veteráni Rudolf Homolka se dvěma třetími místy na 400 a 800 m a Bernard Müller, který na stejných disciplínách vybojoval dvě šestá místa a přidal ještě 9. na disku. A pak samozřejmě skupina Pavel Bulva, Miroslav Neumann, Lukáš Tuček a Ondřej Balog, kteří nasbírali velké množství bodů těsně za stupni vítězů.

Vytrvalci zůstali trochu dlužni, protože Josef Procházka se zranil v průběhu závodu, Ramil Profeld sice vyhrál, ale běžel mimo soutěž a tak se tato disciplína stala rýžovištěm našeho největšího rivala VTŽ Chomutov, který obsadil první tři místa.

Celkově se dá říci, že všichni obětavě bojovali a při vhodném přerozdělení, aby proti sobě nestáli Hojka s Dubnem (výška, překážky), Škoda s Murínem (800 m) a při dořešení startu Profelda, může družstvo děčínských mužů vítězné tažení úspěšně dotáhnout.