„Anketu vnímám především jako projev loajality našich hráčů. Tu si ale musíte vybudovat a odráží se v ní i jejich spokojenost v klubu. Náš klub se pro ně dlouhodobě snaží vytvářet co nejpřívětivější prostředí a jsme hrdí, že to tak vnímají i sami hráči. Co se týče jednotlivých témat, tak v každém dotazovaném chceme být vždy mezi nejlepšími,“ řekl na klubovém facebooku BK Armex děčínský generální manažer Lukáš Houser.

Prvním tématem bylo „Pojištění hráčů“. Děčín skončil v anketě jako druhý nejlepší, pouze těsně za Nymburkem.

„Byli jsme jedni z prvních, kdo začal pojišťovat hráčům jejich odměny v případě zranění. A to i těch dlouhodobých. Víme, že i toto je jistota pro hráče, protože nepřichází o své odměny. Vážíme si jejich práce a snažíme se je takto vždy dobře zabezpečit,“ uvedl z tábora Válečníků manažer.

„S vedením Děčína jsme stále v kontaktu,“ ujistil jeden ze tří cizinců v klubu americký hráč na pozice 2 nebo 3 Lamb Autrey, jenž se vrátil kvůli koronaviru do zámoří: „Jsou to profesionálové, zůstali se všemi hráči v kontaktu a nadále se o nás starají. Pokud jde o výplaty? O této záležitosti jsme ještě nemluvili. Věřím, že to zvládneme profesionálně, abychom se ujistili, že jsou obě strany spokojené,“ uvedl v rozhovoru pro Děčínský deník ze San Antonia křídelník Autrey.

Zatímco reakce děčínského klubu na anketu je pozitivní, v ústecké Slunetě rozhodně tolik nadšení nevyvolala. „Vím o ní. Již jsem tuto věc řešil s Pavlem Pumrplou, který je předseda ČBHA prostřednictvím sms zpráv. Náš klub zásadně nesouhlasí s formou této ankety, kde minimálně jeden graf neodpovídá realitě a náš klub hrubě poškozuje. Zvažovali jsme kroky proti této anketě, nicméně jsme nic neudělali, jelikož samozvaná asociace ČBHA, která v tuto chvíli není brána Asociací ligových klubů jako její partner, si bohužel v tuto chvíli může na sociálních sítích psát co chce. Například i její prohlášení ohledně situace s Koronavirem dokazuje, že ČBHA je bohužel úplně mimo realitu běžného života,“ vyjádřil se za ústecký klub jeho generální manažer Tomáš Hrubý.