Lovosice dokázaly vyhrát v Lounech a Teplice si i přes dobrý výkon vylámaly zuby v Ústí nad Labem.

Malinkou krizi prožívají děčínští Predátoři. Porážka 7:11 pro ně byla už třetí ze čtyř posledních zápasů. „Začali jsme dobře. Ale chyběl nám důraz. Soupeř hrál dobře z obrany a vyrážel do brejků,“ přiznal děčínský brankář Petr Miško. Zkrat přišel v poslední třetině, kterou Děčín prohrál 2:6. „Dostali jsme hodně branek z protiútoků a také zblízka. Padla na nás deka. Nyní máme Louny a Lovosice. Věřím, že se chytíme,“ doufá Miško.

Tepličtí se netají svým snem o vyšší soutěži. „Chtěli bychom Národní ligu kvůli našemu regionu, a abychom měli kvalitním hráčům z okolí možnost nabídnout adekvátní úroveň soutěže. Dále také pro spolupráci s Ústím, se kterým máme vřelé vztahy. Mohli bychom být jakousi farmou pro mladé hráče, kteří jsou na hraně sestavy v extraligovém mužstvu,“ říká trenér a předseda teplického oddílu Tomáš Syryčanský.

Rezerva extraligového Ústí spřáteleným Teplicím nic nedarovala, doma je porazila 8:7. „Utkání jsme si prohráli hrubými chybami. Jinak jsme neodehráli vůbec špatný zápas a soupeře, který hrál ve velice slušné sestavě, jsme několikrát i potrápili,“ řekl k porážce Syryčanský. Teplice tak spadly na čtvrté místo, na první Děčín ztrácí pět bodů.

Pět a dost! Florbalisté Lovosic poprvé v roce 2018 vyhráli, dokázali tak bodovat po pěti zápasech. Na půdě posledních Loun urvali těsnou výhru 5:4.

„V derby jsme začali dobře. Vedli jsme už 5:2, od té doby jsme se začali bát o výsledek a přestali být aktivní. Naštěstí jsme těsné a důležité vítězství uhlídali. Poslední čtyři utkání sezóny odehrajeme na domácí půdě. Pro setrvání v soutěži potřebujeme získat alespoň šest bodů,“ zdůraznil trenér lovosického týmu Libor Hejhal.