„Pouze dvoudenní zkrácený program přinesl tentokrát jen singlové kategorie bez hromadných posádek a tak kompletní spektrum všech tří olympijských distancí v hojně obsazených závodech poctivě prověřilo podzimní formu všech zúčastněných,“ řekl Tomáš Charvát z TJ Kajak Děčín.

Jasnou hvězdou děčínské výpravy byla znovu Adéla Házová. Všechny tři své starty proměnila v jednoznačná vítězství a znovu vylepšené osobní rekordy.

Celý reprezentační tým včetně trenérů absolvoval v Račicích také povinné testy na koronavir a vše směřuje k plánovanému odjezdu na jedinou letošní mezinárodní juniorskou soutěž – Závod OH nadějí v Szegedu. „Bohužel i maratonské mistrovství Evropy plánované na říjen, kde byla Adéla jednou z horkých aspirantek na medaili bylo nakonec zrušeno, tak ji čeká poslední velká akce před přesunem do dospělé elitní kategorie,“ pokračoval Charvát.

Skvěle vyladil formu na konec sezony Vladimír Cerman a i on si v pohárovém závodě na 1 km dojel parádním výkonem pro překvapivé zlato před všemi reprezentanty.

„Rovněž parádní jízdy zajel Jindra Florián a po ne zcela povedeném předchozím pohárovém kole tentokrát nestačil v obou svých závodech jen na jediného soupeře z téměř stovky startujících. V nejpočetněji obsazených žákovských kategoriích se tak postavil dvakrát na stříbrný stupínek,“ pochvaloval si.

Jedinou děčínskou bronzovou medaili vybojoval na pětistovce benjamínků Nykyta Poddubny a potěšitelné je, že hned sedm dalších děčínských nadějí se ve svých závodech nejmladších kategorií dostalo do elitní šestice.

„Český pohár by měl pokračovat ještě závěrečným kolem závodů při Mistrovství republiky na dlouhých tratích za dva týdny v Praze,“ dodal Charvát.