Děčínský Spartak doma přivítal Liberec. V každém zápase uhrál set, na víc prostě nestačil. „Opět jsme nastoupily s nekompletní sestavou, kterou jsme nemohly posílit o více než jednu hráčku, kterou byla Demuthová z juniorek, které mají dobrou formu. Jejich trenérka hráčky šetřila na zápas s Kladnem. První zápas byl velice vyrovnaný a potvrdil naši stoupající formu, bohužel v koncovkách setů se projevila zkušenost a vyzrálost libereckých hráček. Odveta se nesla v podobném duchu, i když skóre tak nevypadá. Liberec bohužel dobrým příjmem eliminoval náš zlepšený útok. Ocenila bych výkon Raškové na nahrávce, která výborně řídila hru. K dobrému výkonu Strzepkové se přidala 
i Demuthová, která oživila hru v útoku," pravila děčínská volejbalistka Michaela Beranová.

Nekompletní Rumburk se z Prahy vrátil s prázdnou. „Marný boj s mladickou nezodpovědností. Již po několikáté se v pátek hlásí dvanáct hráček, v sobotu ráno odjíždíme v osmi. Těžko se hraje bez možnosti střídání. Přesto to byly velmi hezké 
a bojovné zápasy. Soupeři jsme však většinou stačili do poloviny utkání, potom přišla bodová série z podání a nebylo co řešit. Koncovka se nám stále nedaří," hlesl trenér Petr Dopita.

Spartak Děčín – Liberec 1:3 (-22, 17, -23, -20) a 1:3 (-21, -12, 20, -12)
Děčín: Beranová, Ácsová, L. Strzepková, Šrajerová, Sigmundová, M. Rašková, Sinerová.

Bohemians Praha – TJ Rumburk 3:0 (19, 21, 21) a 3:1 (-14, 26, 16, 20)
Rumburk: Jindrová, Plíhalová, Pifková, Škodová, A. Hýblová , M. Hýblová, Bendová, Brnová.

Juniorky odrovnaly Kladno

V boji o konečné prvenství v první fázi ligové soutěže odrovnaly dalšího soka. Volejbalové juniorky Spartaku Děčín doma dvakrát porazily třetí Kladno; jediným soupeřem, který je může ohrozit, jsou druhé Kralupy.

Přitom trenérka Lenka Demuthová musela řešit komplikace se sestavou. „Zvěřinová byla zraněná, Šmerdová to odehrála s bolavými zády, Šárka Petrovická nehrála na svém postu," podotkla.

Kladno nedalo svou kůži lacino, přesto dokázalo proti Děčínu uhrát jediný set. „Děvčata zahrála výborně. 
I když někdy bojovala sama se sebou. Obě výhry byly vydřené," usmívala se Demuthová. Děčín má na čele soutěže osmibodový náskok, o víkendu jede na půdu Jirkova.

Spartak Děčín – Vavřinec Kladno 3:1 (23, 17, -19, 22) a 3:0 (27, 23, 17)

Děčín: K. Petrovická, Š. Petrovická, Šmerdová, Bojčevová, Pešková, Demuthová. Střídaly: Červinková, Medalová.