Stolně tenisová sezona je v plném proudu a členové děčínského SKST jsou v současné době na roztrhání.

Divizní muži měli na programu další dva mistrovské zápasy a na svých stolech si vedli nadmíru úspěšně. Družstva dorostenek a starších žákyň bojovala na MČR a v děčínské herně se uskutečnil turnaj „Super žák“.

Divize mužů

SKST Děčín – Chemopetrol Litvínov 10:0.

Domácí měli od samého počátku znatelnou převahu a svému soupeři nakonec nedovolili uhrát ani bod. Body Děčína: P. Meidl, Polanský, Matas a Tauš po 2,5.

SKST Děčín – Baník Most C 10:5.

Mostečtí přijeli jen ve třech, přesto se ujali vedení 4:1. Domácí to ale nesrazilo do kolen, přidali na bojovnosti a vývoj zápasu otočili ve svůj prospěch. Body: Polanský 3, Matušek 2, Matas 1, P. Meidl 0 + 4x kont. – Ublanič 2,5, Kubelka 1,5, Mandinec 1.

MČR dorostu

Ústecký kraj reprezentoval na této vrcholné akci družstev tým SKST Děčín ve složení J. Dyškantová, I. Meidlová a T. Šámalová a ve skupině prohrál s Hodonínem a Břeclaví 3:0. Pak sice porazil Slavoj Praha 3:0, na postup dále to ale nestačilo a tak z toho bylo 9. až 12. místo stejně jako loni.

MČR st. žákyň

Děčínský SKST obhajoval loňské druhé místo (vyhrál Most). Letošní družstvo ve složení I. Meidlová, K. Krákorová a M. Klihavcová porazil ve skupině Vsetín, Kaplici i Vlašim shodně 3:1 a postoupil do finále. Tam si poradil s Brnem 3:2 a Voděrady 3:1. V rozhodujícím utkání však prohrál s SK Dobré a tak z toho bylo zase „jen“ druhé místo. Pro děčínský stolní tenis je to ale obrovský úspěch.

Super žák

Tato sportovní klubová akce měla úroveň krajských bodovacích turnajů a zúčastnilo se jí 25 hráček a hráčů děčínského SKST.

Konečné pořadí: 1. T. Polanský, 2. V. Svěchota, 3. M. Hrouda, 4. R. Endlicher. Útěcha: 1. T. Taušová, 2. K. Štěbetáková, 3. J. Vydlák.

Oldřich Plíšek

Petr Bláha