V sobotu kolem osmé hodiny večerní si rozhodně basketbalisté BK Děčín oddechnou. Budou za sebou totiž mít přetěžkou sérii tří zápasů, ve kterých se jako čtvrtý tým tabulky postupně střetli s „elitní trojkou“.

Děčínský celek si zatím v této sérii veden velmi dobře. Nejprve doma zdolal Geofin Nový Jičín a ve středu podle předpokladů prohrál, na půdě nymburského giganta. Má tedy našlápnuto k plusové bilanci, to ale musí v zítřejším utkání s BK Prostějov minimálně zopakovat výkon z utkání s novojičínským Geofinem. K tomu budou děčínští basketbalisté rozhodně potřebovat opět i své skvělé publikum, tak neváhejte a přijďte povzbuzovat.

„V Nymburku rozhodla nejen větší kvalita střelby domácího týmu, ale i zejména vysoký počet děčínských míčových ztrát, který bylo dvacet osm, oproti dvanácti domácím. Nymburskou hru táhli, kromě amerických rozehrávačů, tentokrát také Křemen, Nečas a Sokolovský, naopak se nedařilo Rančíkovi. Děčínští tři čtvrtiny utkání odolávali, v závěrečném dějství ale přece jen nevydrželi. Nejvýše lze hodnotit výkon trojice Miloš - Argrett – Kraus,“ zaznělo z děčínského tábora po utkání na půdě nejlepšího českého týmu.

Až na Balíka a Holandu, kteří se potýkají s lehkou formou výronu kotníku, bude mít trenér Budínský v sobotním utkání proti Prostějovu všechny další hráče plně k dispozici a očekává se dramatický zápas.

Sobota 2. února: BK Děčín – BK Prostějov (18.00).