Leden

Vyhlášení sportovec roku. Už po čtvrté za sebou usedl na pomyslný trůn krále sportovců z děčínského regionu americký basketbalista Levell Sanders.
Jednotlivci – dospělí výtězové
1 . Levell Sanders (basketbal
– BK Děčín). Jeden z nejlepších rozehrávačů nejvyšší české soutěže a ústřední postava děčínského týmu.
2. Lukáš Matys (kvadriatlon
– Severočeská stavební). V uplynulém roce se stal celkovým vítězem Světového poháru a mistrem světa ve sprint kvadriatlonu.
3. Jakub Houška (basketbal
– BK Děčín). Děčínský pivot se stal loni členem reprezentace a vybojoval postup na ME.

Únor

Český reprezentant v kvadriatlonu, děčínský rodák Lukáš Matys získal druhé místo v anketě o nejúspěšnějšího sportovce Děčínska za uplynulý rok. Další výrazný úspěch zaznamenal, když zaostal o jedinou příčku za TOP 10 všech triatletů České republiky. Jedenácté místo v České republice bylo pro něj velkým úspěchem.

Březen

Vítězem jubilejního 10.ročníku memoriálu Josefa Horáka se stal ve velice vyrovnaném a kvalitním turnaji SK Velký Šenov. Ve vilémovské sportovní hale pořádali domácí organizátoři v pořadí již 10. ročník satelitního turnaje starých gard nad 40 let v halové kopané. Turnaje se zúčastnilo tentokrát sedm mužstev ze Šluknovského výběžku, když osmý pozvaný Varnsdorf se překvapivě nepřihlásil. Hrálo se systémem každý s každým a odehrálo se tudíž 21 zápasů. V konečném, velice vyrovnaném pořadí, nakonec zvítězili staří páni Velkého Šenova před Spartakem Mikulášovice.

Duben

1. Za účasti ředitele firmy Jopa Josefa Hrdličky a ředitele SK Slovan Varnsdorf Vlastimila Gabriela proběhlo vyhodnocení zimního fotbalového turnaje „Jopa cup 2007“ ve Varnsdorfu. Byly předány ceny pro nejlepší týmy i kanonýry turnaje a závěrečného vyhodnocení se zúčastnilo deset zástupců klubů. Turnaj mužů vyhrál Vilémov před Skalicí a Horním Podlužím, mezi žáky si nejlépe počínala Česká Lípa před Pavlovicemi a Ruprechticemi. V turnaji mužů bylo osmi týmy vstřeleno 159 branek ve 28 utkáních (průměr téměř 6 gólů na zápas), žákovských devět družstev vsítilo 205 branek ve 36 kláních (průměr také téměř 6 gólů na utkání).

2. Nejvyšší boxerská soutěž v ČR – extraliga pokračovala dalším kolem a v nadstavbové skupině o třetí místo zajížděla Doprava Děčín na horkou půdu do Prostějova. Morava boxerům sedla a Děčín si připsal veledůležité vítězství v boji o bronzové medaile. Před zápasem samotným se ale zdálo, že nebude mít šanci. Domácí celek postavil opravdu to nejlepší, co má a duel navíc rozhodovali moravští sudí. Jenže Děčín se nedal a stalo se to co nikdo neočekával. Totiž, že výhra putuje na sever Čech. 3. Děčínští cyklisté vstoupili do nového ročníku seriálu Lannutti cupu Severočeské amatérské ligy dobře, zatím nekompletní družstvo EMS Eltech Team Děčín drželo kontakt se špičkou soutěže.

Květen

Jednoho z nejvýraznějších úspěchů v historii dosáhl BK Děčín v utkání předposledního kola nejvyšší basketbalové soutěže Mattoni NBL. Tím úspěchem nebylo vítězství nad nováčkem z Liberce, ale výhra už jistojistě zajistila Děčínu naprosto skvělou stříbrnou pozici po základní části, která se letos premiérově hrála na 44 kol.

Červen

1. Českomoravský pohár v BMX pokračoval za deštivého počasí třetím závodem v Brně, kde nemohl chybět ani zástupce děčínského regionu benešovský Milan Myšík z KUR Sport racing teamu. Ten si ve své kategorii dojel pro druhé místo a stejné umístění mu patří i v celkovém hodnocení poháru.

2. Závěrečný satelitní turnaj okresní fotbalové soutěže starších přípravek skupiny Jih se uskutečnil v Modré a vítězem se staly opět naděje Junioru Děčín A před Obalexem Jílové a domácími pořadateli. O okresním přeborníkovi starších přípravek se pak rozhodlo v dvojutkání mezi vítězem skupiny Jih a vítězem skupiny Sever. V tom se střetli mladíci Junioru Děčín se Slovanem Varnsdorf. Doma Děčín vyhrál vysoko 5:0 a ve Varnsdorfu uhrál remízu 1:1. Junior Děčín tak získal titul okresního přeborníka starších přípravek.

3. Posledními mistrovskými zápasy byly ukončeny všechny fotbalové soutěže mládežnických kategorií děčínského regionu. Okresní přeborník dorostu Velký Šenov potvrdil v posledním kole získaný titul třinácti vstřelenými brankami a zaslouženě postoupil do I. A třídy dorostu. Ve starších žácích okresní přeborník SK Stap Tratec Vilémov prohrál nečekaně na hřišti Šluknova, ale tato prohra neměla vliv na jeho prvenství v soutěži. Hned po skončení utkání pak převzali hráči Vilémova z rukou zástupců OFS Děčín krásný pohár vítěze, diplom a fotbalový míč.