Na šestidráze v Blansku se konal finálový turnaj, který měl určit mistry České republiky v kuželkách Českého svazu tělesně postižených sportovců.

Kvalifikovali se sem jen ti nejlepší, a tak zde byl předpoklad výborných výkonů a vyrovnaných zápasů. Po státní hymně přivítal všechny přítomné za pořadatele předseda STK kuželek ČSTPS Petr Kumstát a za domácí TJ předseda Novák. Oba přáli hlavně pevnou ruku a ať to padá. Řada hráčů si to však k srdci moc nevzala, ale nervozita v takovém zápase je pochopitelná, protože zkažený hod se již nedá nahradit.

Kategorii lehce postižených LP1 zvítězil a mistrovský titul pro rok 2007 získal Petr Kumstát z Jílového u Děčína (na snímku uprostřed), který hájí barvy ČKD Blansko. Ten výkonem 424 kuželek odsunul o 26 bodů na druhou příčku zle dotírajícího Martina Vejdu ze Sokola Rybník. Kumstátova radost byla veliká, protože zdravotní problémy mu neumožnily maximální výkon a během zápasu uvažoval i o odstoupení. Je to již jeho třetí titul za poslední 3 roky. Třetí příčku obsadil František Čechal z domácího oddílu výkonem 373 kuželky.

Další kategorii LP2 kraloval Jaroslav Brázda (457 kuželek), Kategorii těžce postižených žen, které hrají 60 hodů do plných, ovládla a mistrovský titul získala většinou třetí Anna Šmídová z Olympie Bruntál.

V kategorii těžce postižených mužů, kteří hrají 100 hodů do plných, potvrdil svoji letošní životní formu František Tomášek z TJ ČKD Blansko. Mistrovský titul získal za výkon 581 kuželka.

Tím ale výčet cen pro Kumstáta neskončil. Po vyhlašování mistrů ČR se hodnotily výsledky Českého poháru za rok 2007 a i zde získal 1. místo. Pak se konal mezistátní přátelský zápas ČR – Slovensko, který pořádala Česká kuželkářská asociace. Ta pak večer v hotelu Probe vyhlašovala kuželkáře a kuželkářky roku a tohoto ocenění se dostalo i Petru Kumstátovi v kategorii lehce postižený.