Desátý ročník Děčínského běžeckého poháru se uzavře nejtěžším závodem sedmidílného seriálu, Běh na Sněžník bude odstartován podle tradice ve středu 26. 12., tedy na druhý svátek vánoční.

Před posledním závodem je stav průběžného bodování pro děčínské opticky výborný, Jaroslav Hauzírek vede před Petrem Štěpánem, ale na celkové vítězství mají díky rezervě jednoho nezapočítaného výsledku také naději hosté Josef Prchlík nebo Jiří Malý. „Počítám tak se třetím místem, Prchlík i Malý mají letos lepší formu, nastoupí-li ovšem,“ řekl Hauzírek.

Do letošních závodů běžeckého poháru nastoupilo v kategoriích mužů a žen zatím osmdesát účastníků. V minulém Běhu na Pastýřskou stěnu doběhl sedmý Milan Šafařík z děčínského klubu CAO. „Jak složitý název napovídá, zkoušíme všechny sporty, nejvíc horolezectví a skálolezectví. Snažím se také v nové sérii Děčínského padesátiboje, takže Pastýřskou jsem nemohl vynechat, bylo to příjemné,“ prozradil pětatřicetiletý oční lékař Šafařík (na snímku).
Pořádající Atletický sportovní klub Děčín přijímá přihlášky na stadionu do 9.45 hod, všechny kategorie vybíhají najednou v 10.00.