Za slušného zájmu sedmnácti mužstev nejen ze Šluknovského výběžku byl sloučený memoriál Honzy Bálka a Míly Kotraby v sálové kopané ve Vilémově již předem rozlosován.

Pořadatelé očekávali tradičních dvacet mužstev, ale těch se k jejich údivu nedočkali. Překvapila především neúčast tří tradičních účastníků. Jednoho z Liberce (dali přednost místnímu velkému turnaji, hlavně prý z důvodu přepravy) a dvou z Prahy. Na soupisce ale chybí i mužstva z D. Poustevny, Lipové či Mikulášovic, která bývala tradičními účastníky. „Je to jistě škoda, ale kvalita tím určitě neutrpí, neboť již dnes víme, že se pod názvy mužstev skrývá řada vynikajících současných fotbalistů, takže se máme všichni určitě nač těšit,“ řekl za organizační výbor Libor Sklenář.

Sedmnáct přihlášených mužstev bylo rozděleno do 4 skupin po čtyřech resp. pěti týmech s tím, že do čela skupin byly nasazeny celky, které hrály poslední finále obou dnes již spojených memoriálů. K nim pak také trochu s ohledem k územní příslušnosti, byl zbytek přihlášených přilosován a rovněž bylo přihlédnuto k žádostem vzdálenějších týmů, aby začaly hrát své zápasy až v předpoledních skupinách. Turnaje se letos zúčastní tři zcela nová mužstva, což je jistě také zajímavý poznatek.

 

Složení skupin

Skupina A - začátek v 8.00: Hapťák Šluknov, SC Stap Vilémov, Trans Varnsdorf, Házenberg Vilémov.

Skupina B - začátek v 8.20: PZP Lipová, Miminka Šluknov, Red Bull Velký Šenov, CSF Rumburk.

Skupina C - začátek v 10.30: Bílá Vdova Varnsdorf, Superstars Šluknov, BBU Děčín, Stap a.s. Vilémov.

Skupina D - začátek v 10.00: EMA Vilémov, Konírna Cvikov, Pekelníci Dobruška, Komáři Filipov, Baník Modlany.

 

Z důvodu většího počtu zápasů bude skupina D zahajovat dříve než skupina C, pak se již budou prolínat do konce základních skupin.

Hraje se systémem každý s každým ve skupinách1x devět minut. Ze skupin postoupí přímo do Play off první tři mužstva a čtvrtý tým z pětičlenné skupiny D. Do šestnáctky je doplní ještě i tři mužstva z posledních míst ve skupinách. O tom, která to budou rozhodne los. Znamená to, že jen jediné mužstvo ze skupin zůstane před branami Play off. Následuje K.O. systém až do finále, které se bude hrát tradičně 1x 12 minut. V případě remízy budou následovat od Play off vždy 3 penalty různých hráčů a při jejich plichtě pak K.O. s event. možností využití pouze jediného hráče. „Tento systém jistě přispěje k atraktivnosti turnaje, neboť vlastně i mužstvo z poslední příčky v základní skupině si může nakonec odnést trofej pro vítěze tohoto nově sloučeného Open turnaje,“ poznamenal Sklenář.

Turnaj budou řídit delegovaní rozhodčí a hrát se bude podle zjednodušených pravidel sálové kopané. Pořadatelé zajistili hodnotné ceny pro první čtyři mužstva a také vyhodnotí nejlepší jednotlivce. Kvalitní občerstvení je po celý turnaj zajištěno. Obědy budou podávány od 11.00 do 15.00. Každé mužstvo obdrží od pořadatelů šest poukázek na oběd zdarma.

Bližší informace k rozlosování a celému turnaji Vám rádi podají funkcionáři Sálovka Clubu Stap Vilémov – Libor Sklenář (tel. 412 397 425 domů, nebo mobil 602 133 059) nebo Petr Zbončák (tel. 412 397 604 domů).

Pořadatelé věří, že turnaj proběhne v duchu Fair Play a že všichni účastníci tak uctí svými výkony bývalé vynikající kamarády a fotbalisty SK Stap Tratec Vilémov. Zváni jsou i všichni fanoušci kvalitního sportu nejen z Vilémova, ale i ze širokého okolí. Turnaj se ve vilémovské hale koná Na Štěpána 26. prosince.