Volejbalové celky děčínského VSK Spartak odehrály v uplynulých dnech jedny z posledních zápasů v tomto kalendářním roce.

Liga juniorek

ŠSK Gymnázium Nymburk – VSK Spartak Děčín 1:3 (25:23, 17:25, 21:25, 23:25) a 3:1 (25:18, 15:25, 25:21, 25:23).

Hostující tým se v týdnu potýkal se zdravotními problémy a k zápasům odjelo jen devět hráček, z čehož úplně vpořádku byly tak tři. Přesto první zápas ukázal, že je Děčín lepší a přes pomalejší rozjezd dovedl zápas bez větších potíží do vítězného konce.

Bohužel do druhého zápasu už nemohly nastoupit ani M. Beranová (střevní potíže) a L. Vacková (bolesti kotníku). Navíc se záhy zranila kapitánka Havlíčková a zbylo šest statečných, z nichž Křížkové po nemoci evidentně docházely síly a L. Strzepková bojovala více s rýmou než se soupeřem. Spolu se zbylou čtyřkou (L. Čermáková, P. Reimerová, D. Svobodová, E. Strzepková) bojovaly, ale přestože chyběl jen kousek, byla z toho druhá prohra v soutěži.

Naštěstí i Tatran Střešovice klopýtl, a tak spolu s Děčínem mají na čele čtyřbodový náskok před Žižkovem. „Děvčatům lze jen poděkovat, bohužel Nymburk dokonale využil indispozic děčínských hráček. Bohužel když není kdo by střídal je to těžké. Do baráže o extraligu postupují první dva týmy, takže soutěž je rozehraná více než dobře. Teď následuje vánoční besídka, mezi svátky turnaj v holandském Hevu a jaro začíná už devatenáctého ledna,“ řekl trenér Josef Herclík a dodal „Všem svým fanouškům přejeme do nového roku hodně zdraví a štěstí“.

Liga kadetek

VSK Spartak Děčín – SKP Ústí n. L. 2:3 (25:22, 15:25, 25:11, 17:25, 12:15) a 2:3 (25:11, 25:21, 23:25, 18:25, 8:15).

Kadetky opět předvedly, že mají podstatně navíc, ale bohužel nesoustředěnost a ohromné výkyvy udělaly zase své. Už pohled na jednotlivé sety jasně ukazuje na rozlišný přístup k zápasu. Přesto jsou po podzimu kadetky na hezkém 4. místě.

OP ml. žákyň

Druhým kolem pokračoval oblastní přebor mladších žákyň v minivolejbale. Děčín 4 opět zajížděl do Teplic a ve čtvrté lize sice prohrál se Šanovem B, VKM Ústí B a Tygrů Ústí n. L. vždy 0:3, ale průměrný počet dosažených míčů na set se přiblížil ke dvaceti a to je výborné, je jen otázka času, kdy tato nejmladší děvčata (4. a 5. třída) začnou vyhrávat.

VSK Spartak Děčín 3 zajížděl do Žatce na 3. ligu, ale přes velkou bojovnost podlehl Šanovu A, Chomutovu a Žatci B vždy 1:2 a sestoupil do 4. ligy.
Nejzdravější a v plném počtu nastoupila děvčata VSK Spartak Děčín 1 a 2 na první ligu na ZŠ Dr. M. Tyrše proti VK Ervěnice A i B a VK Sever Žatec A. První družstvo obhájilo vedoucí příčku po 1. kole a všechny své soupeře přehrálo rozdílem třídy, Na volejbal v podání K. Šrajerové, K. Musilové, I. Zahálkové, V. Jiránkové či M. Dobrovolné je radost pohledět. Děčín 2 bojoval a i on všechny soupeře porazil 2:0 i když po velmi vyrovnaných soubojích. Nejlépe zahrála E. Mottlová.

Celkové pořadí OP: 1. VSK Spartak Děčín 1 (36 bodů), 2. VSK Spartak Děčín 2 (33), 3. VK Ervěnice B (33), 4. VK Ervěnice A (30), 5. VK Sever Žatec (27),…14. VSK Spartak Děčín 3 (11),..18. VSK Spartak Děčín 4 (2).