Volejbalové celky děčínského VSK Spartak měly na programu jedny z posledních letošních zápasů.

Liga juniorek

VSK Spartak Děčín – VK Benešovská 3:1 (23:25, 25:7, 25:22, 25:15) a 3:1 (25:17, 25:8, 22:25, 25:14).
Nevyzpytatelný Volejbalový klub Benešovská přijel na děčínské východní nádraží bez přílišného optimismu. Domácí děvčata ale začala jako by jim došly síly, špatně podávaly, hra neměla rytmus a ani koncovka nevyšla. Soupeř tedy ukořistil první set. Pak se domácí dívky probudily a na palubovce už byl jen jeden tým, a to domácí Spartak.
Druhý zápas začaly děčanky v pohodě a za třicet minut vedly 2:0. Třetí set ale zase prospaly a soupeř snížil, poslední dějství už ale bylo opět v režii Spartaku.

Trenérka Jarka Herclíková vystřídala všechny hráčky a řekla: „V současné době je nejtěžší udržet koncentraci, protože děvčatům stačí zabrat a sety jasně vyhrávají. Bohužel letošní ohromná nevyrovnanost soutěže a divoké výsledky se vymykají zdravému rozumu. Dva prohrané sety nás stály vedení v tabulce, protože Střešovice mají po uplynulém kole o několik setin lepší poměr setů.“

Nejsvětlejším bodem zápasu byl rozhodčí Vlastimil Tůma, který projevil cit pro hru a na rozdíl od svých mladších kolegů nepovažoval za nejdůležitější estetickou úroveň zápisu, ale vlastní zápas.

V posledním kole zajíždí VSK Spartak Děčín do Nymburka, který je největším a příjemným překvapením letošní ligy.

Liga kadetek

VSK Spartak Děčín – ŠSK Osek 3:0 (25:15, 25:14, 25:18) a 3:0 (25:14, 25:22, 25:23).
Soupeř přijel jen v šesti a děčanky hrály s chutí. Trenérka Pavla Reimerová vystřídala všech osm hráček. V koncovkách závěrečných setů domácí odpočívali, ale odevzdaný soupeř neměl sílu na změnu. Děčín tak po polovině soutěže drží 4. místo jen horším poměrem setů za VKM Ústín. L.

V posledním letošním kole hostí kadetky Děčína v předehrávaném utkání SKP Ústí nad Labem.

Pohár nadějí

Pohár nadějí žákyň pokračoval 4. kolem v Žatci. VSK Spartak Děčín s trenérem Šrajerem odjel s jediným úkolem zaútočit na celkové 3. místo. Hned v prvním zápase s druhým Olympem Praha to vypadalo dobře, ale po hezkém začátku přišel útlum a jasné vítězství pražanek 2:0.

Další zápas s vedoucí Plzní byl opět ve znamení velkých výkyvů Spartaku. Jasně prohraný první set, ještě jasněji vyhraný druhý set a vedení v tiebreaku až do stavu 12:8, po následujícím výpadku ale přišla opět prohra. tentokrát 2:1. Špatný a unavený výkon pokračoval i v dalších zápasech, ale přesto je všechny VSK Spartak Děčín vyhrál (– Žatec 2:0, – Habartov 2:0, – Sokolov 2:1, –Šanov Teplice 2:0, – Tachov 2:0).

Konečné pořadí v Žatci: 1. Plzeň, 2. Olymp Praha, 3. VSK Spartak Děčín.

Po polovině soutěže (ještě zbývají 4 turnaje) stáhl Děčín náskok Sokolova na 3. místě na jediný bod a je čtvrtý za jasně vedoucím duem Plzeň, Olymp. Celkové pořadí: 1. Plzeň, 2. Olymp Praha, 3. Sokolov, 4. Děčín.