Volejbalové celky děčínského VSK Spartak měly v uplynulých dnech celkem napilno.

Mladší žákyně

Loňské a letošní mladší žákyně volejbalového VSK Spartak Děčín byly pověřeny pod vedením trenéra Josefa Herclíka reprezentací Ústeckého kraje na mezinárodním turnaji v Sokolově.

Jednalo se o první akci v rámci přípravy na Olympiádu mládeže v roce 2009 v Ostravě. Trenér Herclík proto vsadil na ročníky 1994 a 1995 právě s perspektivou této olympiády.

Výkon celého družstva se postupně zlepšoval a po počáteční trémě v posledním zápase s výběrem Prahy již předvedl velmi dobrý výkon a jen nezkušenost pomohla soupeřům v koncovkách.

Výsledky Spartaku

Děčín – výběr Plzeňského kraje 1:2. Soupeř se jen bránil, a tak si prohru zařídily děčanky vlatně sami.

Děčín – výběr Karlovarského kraje 1:2. Ve vyrovnaném souboji opět o vítězi rozhodly dvě školácké chyby Děčína v tie breaku.

Děčín – Drážďany 0:2. Proti sportovní škole podal Spartak velmi dobrý výkon a oba sety skončily rozdílem dvou bodů 23:25. Němky tvrdě potrestaly bojácnost v koncovce.

Děčín – výběr Prahy 0:2. Nejhezčí utkání turnaje předvedlo pestrý celoplošný volejbal, který ukázal dobrou perspektivu děčínských hráček.

Celkově to znamenalo 5. místo v turnaji, pěkný pohár, ale hlavně pochvalu od trenérů soupeře. Nejlépe zahrály Míša Matějková na bloku a Terezka Sigmundová v poli.

Kadetky

První kolo Českého poháru kadetek proběhlo pro druhou osmičku po odřeknutí Žatce nakonec v Děčíně a opět se prokázalo, že Děčín hraje nejen dobrý volejbal, ale je i organizačně na výši. Osm družstev z Čech i Moravy bojovalo dva dny v tělocvičnách ZŠ Dr. Tyrše a SPŠ stavební.

Domácí hráčky bojovaly se střídavými výsledky a střídaly výborné okamžiky se školáckými chybami. Nakonec skončily na 6. místě, což znamená průběžné 14. místo v ČP kadetek.

Děčín – SKP Ústí n. L. 0:2. Domácí dívky podaly odevzdaný výkon.

Děčín – Letohrad 2:0. Bezproblémové vítězství po hezké bojovné hře.

Děčín – Plzeň 1:2. Po jasně vyhraném prvním setu, ztratily domácí dívky zbytečně druhý set v koncovce 2. setu, v tie breaku pak předvedly naprostý výpadek.

Děčín – Slávia Hradec Králové 0:2. Výborný výkon až na koncovky i vyrovnaný zápas s jedním z favoritů.

Děčín – Prostějov 0:2 Opět boj o každý míč s vítězem skupiny.

Děčín – Žatec 1:2. Jednoznačné vítězství v prvním setu, pak totální vypuštění zápasu.

Děčín – Havlíčků Brod 2:0 Výborný výkon na závěr.

Minivolejbal

Po kvalifikacích pokračoval oblastní přebor v minivolejbalu prvním kolem. První liga (zde je Děčín 1 a Děčín 2) byla odložena pro reprezentační povinnosti hráček Děčína. VSK Spartak Děčín 3 hrál ve 3. lize v Chomutově a rozhodně nezklamal. Po úvodní prohře s Kláštercem 0:2 zásluhou přílišné nervozity, porazila děvčata Chomutov B 2:0 a VK Tygrů B 2:1 a nepostoupila do 2. ligy jen na poměr míčů.

VSK Spartak Děčín 4 – nově vzniklé družstvo z děvčat ročníku 97, 98 sehrálo ve 4. lize své první životní zápasy a dočkalo se proti podstatně starším soupeřkám i vítězného setu. Přes poslední místo za VK Šanov Teplice A a B a VKM Ústí B rozhodně nezklamalo.