Velký sál děčínského kulturního domu Střelnice viděl další neúprosnou boxerskou bitvu, ve které šlo domácí Dopravě Děčín o udržení vedoucí příčky nejvyšší české soutěže družstev.

Pokud chtěli děčínští boxeři i nadále pomýšlet na nejvyšší příčku museli se spolehnout na to, že Ústí nevyhraje v Prostějově a museli porazit doma Samson České Budějovice. Oba předpoklady se splnily a děčínský celek se tak nadále vyhřívá na extraligovém čele. O to svede nekompromisní boj s Ústím nad Labem, do jehož ringu zajíždí Doprava v pátek 30. listopadu.

Dopr. Děčín – Č. Budejovice 10:8

 


54 kg: Parlágy – Schakaldajev. Mistr Slovenska v děčínském dresu měl od počátku převahu, kterou korunoval ve čtvrtém kole. Vyhrál jasně na body – 2:0.
57 kg: Kovalenko – Stejskal. Domácí borec je bojovník, ale nemá tvrdý úder. Stejskal vyhrál zaslouženě na body – 2:2.
60 kg: Bez boje. Domácí Gaži nedokázal shodit na požadovanou váhu, a tak hostující Mráz vyhrál bez boje – 2:4.
64 kg: Svoboda – Zahradník. Svoboda se pod vedením ruského trenéra dostal do životní formy a zahradník byl už v prvním kole počítán. Ve třetím kole ukončil marný boj českobudějovický trenér. RSC – 4:4.
69 kg: Chuděcký – Agajev. V souboji polského a ruského reprezentanta se nakonec z přesvědčivé výhry na body radoval domácí borec – 6:4.
75 kg: Kubín – Vodárek. Oba borci předváděli technický box a utkání rozhodla fyzička. Tu měl lepší Kubín, který svého soka doslova honil po ringu až ho uhonil. Na body vyhrál Kubín – 8:4.
81 kg: Polák – Burza. Burza končí většinu zápasů před limitem a to potvrdil i v Děčíně. Ve 2. kole chytil Polák pravý hák, byl počítán v sedě a trenér zápas správně ukončil – 8:6.
91 kg: Řezníček – Baťek. Řezníček potvrdil skvělou formu a ve velmi pohledném utkání plném tvrdých úderů a zvedáků zaslouženě zvítězil těsně na body, čímž rozhodl o osudu celého utkání – 10:6.
+91 kg: Trpišovský – Šour. Oba borci dávali do úderů vše a při jednom z nich domácímu Trpišovskému praskl sval na ruce. Utkání tak bylo ukončeno pro zranění a Děčín vyhrál celkově 10:8.