První velký podzimní mezinárodní závod, který absolvovali čeští mašeři, bylo Mistrovství Evropy ESDRA (off snow) v polské Kcynii.
Česká výprava byla po loňském úspěchu v maďarském Bakonybel jasným favoritem, kterému měli sekundovat Norové. Mimo jiné se v českých barvách představily i několikanásobná mistryně Evropy a světa Soňa Klikarová a děčínská Dagmar Nešněrová, která do Polska přijela hájit loňské prvenství.
Psi Dáši Nešněrové absolvovali svůj první závod v sezoně a byli ohromě natěšeni. Po prvním dni přijela Dáša na 6. místě se ztrátou 60 vteřin na vítěze a několika málo vteřin na soupeře před ní.
Dáša pevně věřila, že zkušení psi v druhém kole, nasadí sice ostré tempo, ale síly rozloží na celou trať a to se také stalo. Její tým proletěl celou šestikilometrovou trať famózním způsobem a ze všech spřežení dosáhl nejvyššího rychlostního průměru na jedno kolo. Ani tato dravá a odvážná jízda však nedokázala zkorigovat ztrátu z prvního dne a Dášin tým se dostal na tak nepopulární čtvrté místo. I přes bramborovou medaili je Dáša spokojena s výkonem před nastávajícím Mistrovstvím Světa nedaleko italské Modeny.
Česká výprava přivezla z Polska tři zlaté medaile, kdy jednu vybojovala Martina Štěpánková v kategorii scooter 1 (koloběžka s jedním psem), canicrossová štafeta (běžec a pes) a v canicrosu juniorů velmi nadějná Nicole Marešová. Dvě stříbrné medaile přivezla Soňa Klikarová z canicrosu a bikejoringu (kolo s jedním psem) a další stříbrné medaile vybojovali Pavel Porubský, Ilona Erlebachová a již zmiňovaná juniorka Nicole Marešová. V kategorii scooter junior bronzovou medaili získala dcera bývalého úspěšného závodníka M. Stejskala M. Stejskalová z Hr. Králové.