Italské letovisko Massa di Carrara přivítalo v uplynulých dnech přes 1 800 účastníků mistrovství světa WTKA (World Traditional Karate Association) ze 45 zemí.
Reprezentace České republiky byla složena převážně z čelnů klubu Sport Relax a do Itálie odcestovala pod vedením trenéra Pavla Znamenáčka ve složení: Jan Drobeček, Jakub Kolek, Ondřej Samek, Adam Zdobinský, Filip Peřinka. „Po příjezdu nás čekalo odprezentování a pro mě jako trenéra hned počáteční mítink. Pak už přišly na řadu eliminační boje, ve kterých se tvrdě bojovalo o finále,“ naznačil perný program trenér Znamenáček, který také soutěžil. Jedho svěřenci měli velké cíle. Chtěli se probojovat do čtyřčlenného finále v discilplínách kata individual, kata tým, duo kata, self defence (sebeobrana) a kumite. To v silné konkurenci dobře připravených Italů, Japonců a Brazilců bylo velmi obtížné. Zástupcin Sport Relaxu se však po MS v Anglii ukázali v dobrém světle a únava nebyla po náročném cestování znát.
„Byl jsem potěšen zájmem o náš tým ze strřany Brazilců, Italů a početného týmu Ruska. Výsledky tomu jen nasvědčovaly a já jsem byl velmi spokojený. Velice rád bych touto cestou poděkoval městu Děčín a Ústeckému kraji, kteří nám umožnili výjezd na šapionátu skutečnit,“ dodal ještě Znamenáček.
Přehled medailí
Zlato: Kata tým (Drobeček, Peřinka, Zdobinský). Kata duo (Peřinka, Zdobinský), Sebeobrana – Samek, Peřinka, Znamenáček.
Stříbro: Sebeobrana – Samek, Drobeček, Kolek, Zdobinský, Znamenáček. Kumite – Drobeček, Peřinka.
Bronz: Sebeobrana – Peřinka, Zdobinský.