V areálu rekreační osady chaty Mír v Jílovém u Děčína se konal již třetí ročník závodu Mistrovství České republiky v Biketrialu.
Tento závod byl jedenáctým dílem celého seriálu M-ČR a je jedním z nejvíce oblíbených a navštěvovaných. Poslední podnik a celkové ukončení sezóny 2007 se pojede 10. listopadu na výstavišti v Brně (BVV).
Jílovští pořadatelé si pro závodníky připravili celkem sedm přírodních sekcích po dvou kolech a krásné počasí, které je provázelo po celý den konaní akce. Z toho důvodu se také přišlo podívat mnoho přihlížejících diváku a podpořit tak naše elitní jezdce a jejich výkony v sekcích odměnit potleskem.
Do závodu se přihlásilo celkem 108 závodníků z celé České republiky, kteří byli rozděleni do kategorií podle věku a výkonnosti. Děčín měl své zastoupení v kategorii senior kde bojovali Tomáš Eibl a Tomáš Latislav o přední příčky. Bohužel ani jednomu z těchto jezdců štěstí nepřálo. Eibl po lehkém zranění kotníku skončil na 17. místě a Latislav po dlouhé tréninkové odmlce na 19. místě.
V kategorii elite si pro 1. místo doskákal pražský závodník Roman Chvojka. Na druhé příčce skončil mistr české republiky na malých kolech Adam Procházka a třetí pozici obsadil teprve šestnáctiletý rodák z Blanska, který má na svém kontě čtyři tituly mistra světa. Zvláštní poděkování patří především sponzorům, jako je internetový obchod koloshop.cz za ceny a samozřejmě pořadatelům za výborně připravenou akci.