Na atletickém stadionu ASK Děčín se uskutečnil pátý díl 10. ročníku Děčínského běžeckého poháru, kterým byla tradiční hodinovka na dráze.
Třetí pohárové vítězství v řadě si na dráze děčínského stadionu vybojoval Josef Prchlík, univerzální sportovec z Terezína.
Tradiční hodinovka nebyla jen záležitostí atletů, kilometry ukrajovali také zástupci triatlonu a kanoistiky. Od startu vedla trojice favoritů, domácí Jarda Hauzírek však od poloviny závodu po metrech ztrácel kontakt. Ohlášením poslední minuty běhu vypukl finiš a v okamžiku cílového výstřelu byl Prchlík metr před Jiřím Malým. „Pepu jsem vlastně na závody děčínského poháru vytáhl a on se mi odvděčí porážkami. Známe se ze seriálu Krále Středohoří, kde cyklistické disciplíny hrají hlavní roli,“ naoko se hněval zkušený českolipský matador na mladšího soupeře, který lépe odhadl správný okamžik záběru. „V rámci přípravy na triatlony a biatlony běhám, obzvláště rád krosy. Minulé závody tady v Děčíně byly nádherné, hlavně trasami v krásné přírodě labského údolí, na dráze mi to tak nesedí.“ Osvětlil třicetiletý vítěz Prchlík svoje sportovní zaměření.
Mezi štíhlými běžci byla nápadná urostlá postava Tomáše Tondera, jeho bezmála čtrnáct uběhnutých kilometrů je obdivuhodným výkonem. „Těch dvaadevadesát kilo jsem měl i na kajaku, do kterého sedám teď už jen občas. Hodinu běhu jsem si vytrpěl, tíhnu spíše ke kratším tratím. Mám rád boj tělo na tělo, třeba červnová míle se mi povedla,“ prohlásil nedávný český reprezentant, oddíl Kajak Děčín zastupuje výborně i na souši.
Průběžné pořadí poháru stále vede děčínský Jaroslav Hauzírek, mezi čtyřicátníky je nejlepší jeho klubový kolega Josef Vlk ale nic nemají jisté, ještě zbývají dva podniky. Boj bude pokračovat v sobotu 27. 10. během do vrchu na Pastýřskou stěnu, posledním závodem je pak Vánoční běh na Sněžník.
Tradiční hodinovka Děčín: 1. Prchlík (Slavoj Terezín) 16119 m, 2. Malý (AC Č.Lípa) 16118, 3. Hauzírek (ASK Děčín) 15823, 4. Hokeš (Praha) 14665, 5. Bílý (Děčín) 14548, 6. Štěpán (ASK Děčín) 14373, 7. Peterka (Děčín) 14234, 8. Tonder M. (Děčín) 14088, 9. Tonder T. (Kajak Děčín) 13978, 10. Janík (Knínice) 13523. M40: Vlk (ASK Děčín) 12901. Ženy: 1. Strachotová (Benešov) 12636, 2. Koucká (USK Ústí) 12367.
Děčínský BP po 4. závodech: 1. Hauzírek 264/5, 2. Malý 225/4, 3. Štěpán 183/4, 4. Prchlík 180/3, 5. Handlíř 140, 6. Bílý 138, 7. Řízek 124, 8. Procházka 117, 9. Tonder M. 117, 10. Tonder T. 115. M40: 1. Růžička 99, 2. Vlk 87, 3. Mocker M.