Čtvrtým závodem Děčínského běžeckého poháru (dále jen DBP) byly Velké skály a na deseti kilometrech těžké trati byl nejrychlejší Josef Prchlík z cyklistického Slavoje Terezín.
Převýšení sto padesát metrů do kopce na Červený vrch a Jalůvčí závodní pole pořádně natáhlo, nahoře se pozdějšího vítěze drželi jen Jiří Malý a vedoucí muž pohárového seriálu děčínský Jaroslav Hauzírek, který pak tradičně ztrácel opatrnějším během dolů.
Před bránou stadionu terezínský Prchlík zaspurtoval a zkušeného českolipského matadora zdolal o dvě vteřiny. Atleti tak dostali krátce po sobě druhou lekci od cyklisty, Prchlík vyhrál už předcházející Běh na Lahti.
Domácím běžcům z pořádajícího ASK Děčín uniklo i prvenství v kategorii čtyřicetiletých, to si vybojoval ústecký Vladimír Růžička.
Dalším, již pátým závodem Děčínského běžeckého poháru bude tradiční „Hodinovka“, která odstartuje už tuto sobotu (6. října v 11.00 na dráze děčínského ateltického za hlavním vlakovým nádražím.

Velké skály 37. ročník
Muži – 10 770 m: 1. Prchlík (Slavoj Terezín) 44:58, 2. Malý (AC Č.Lípa) 45:00, 3. Hauzírek (ASK Děčín) 45:56, 4. Růžička (AC Ústí) 46:14, 5. Bílý (Děčín) 48:22, 6. Handlíř (HO Benešov), 7. Kvíz (Děčín), 8. Řízek (Boletice).
Ženy: 1. Hanzlová (OK Nový Bor) 1:03:12 hod, 2. Vlčková (KOB Děčín) 1:05:49, 3. Procházková (TJ Háje).
DBP
Pořadí po 4. závodech: 1. Hauzírek 210, 2. Malý 168, 3. Handlíř 140, 4. Štěpán 138, 5. Řízek 124, 6. Prchlík 120, 7. Procházka Josef, 8. Růžička Vladimír, 9. Charvát Tomáš, 10. Bílý Václav, 11. Neumann Miroslav, 12. Gálus Igor, 13. Tonder Tomáš, 14. Tonder Martin, 15. Kolorenč Pavel ml., 16. Duben Jan, 17. Šafařík Milan, 18. Peterka Marek, 19. Vlk Josef, 20. Bulva Pavel, 21. Stibal Ivan, 22. Homolka Rudolf, 23. Krupka Milan, 24. Nehasil David, 25. Mocker Milan, 26. Mundok Marian, 27. Matys Lukáš, 28. Růžička Ondřej, 29. Plaček Tomáš, 30. Hanzlová Veronika.