Mistrovstvím ČR žactva v letním biatlonu v Praze byla uzavřena další sezona i pro biatlonisty z Klubu biatlonu Jílové.
O čtrnáct dnů dříve se ještě v Letohradě konalo třetí kolo Českého poháru. Nejhodnotnějšími výkony z jílovských sportovců se na této akci prezentoval žák kat. C Jakub Kalík, který v sobotním závodě s hromadným startem obsadil druhé místo a v neděli v rychlostním závodě dokonce zvítězil. V sobotu mu sekundoval ve stejné kategorii sedmým místem Ondřej Věchet a v kategorii žáků B se do desítky vešel Tomáš Bírovka, který obsadil deváté místo.
Do Prahy na Mistrovství ČR odjížděli jílovští s nadějí, že si i odtud nějakou medaili přivezou. Jejich tajné přání se splnilo, když nejdříve v sobotním rychlostním závodě obsadil Jakub Kalík druhé místo a odpoledne pak si jílovští připsali titul Mistrů ČR ve štafetě žáků C. Družstvo ve složení Jakub Kalík, Martin Přibyl a Ondřej Věchet nedalo nikomu šanci a s obrovským náskokem zvítězilo. V neděli už cenné kovy nezacinkaly, Jakub Kalík obsadil čtvrté místo a Martin Přibyl osmé. Ostatní jílovští závodníci podali své standardní výkony a pohybovali se ve výsledcích v polovině startovního pole.
Na závěr Mistrovství ČR bylo provedeno i vyhodnocení celoroční soutěže Českého poháru. Zde nejlépe opět dopadl letos nejúspěšnější jílovský závodník Jakub Kalík, který v žebříčku obsadil 2.místo. Do desítky ve svých kategoriích se ještě vešli – Adam Přibyl (6.místo – dorostenci A) a Anna Vlčková (8.místo - žákyně C).
V družstvech obsadilo jílovské žactvo 6.místo, dorost 7.místo a celkově Klub biatlonu Jílové obsadil 9.místo z 39 hodnocených klubů celé ČR.