I přes nepřízeň počasí se konalo další kolo Fichtl Cupu 2007, tentokrát ve Varnsdorfu. Majitelé „překopaných“ Pionýrů a Mustangů přijeli poměřit síly své i svých strojů. Přípravy vrcholily mezi 10. a 12. hodinou dopolední, kdy se dolaďovaly motory i závodníci. Více než čtyřicet motocyklů odstartovalo přesně ve 12 hodin za bujarého povzbuzování přítomného davu diváků i moderátora.
Trať byla náročná, díky stále trvajícímu dešti i náležitě rozbahněná. Po několika kolech bylo závodníky velmi těžké identifikovat. Jelo se klasicky čtyři hodiny s průběžným doplňováním pohonných hmot a střídáním jezdců.
Českou Kamenici skvěle reprezentovaly dva týmy, „Šedivák“ s Jardou Králíkem a Jindrou Bedlem, kteří nakonec vybojovali prvenství a „Dindas team“, za který se prali Mirek Dinič a Honza Pomele. Přesto, že „Dindasové“ jeli svůj první závod, umístili se na krásném jedenáctém místě.
Organizátoři i závodníci to zvládli v naprosté pohodě. Během závodu i po jeho finále bylo pro všechny připraveno stálé občerstvení, hudba i dozor zdravotníků z Varnsdorfu.
Celý tento podnik byl důkazem, že lidé se i v dnešní přepjaté době dokáží náležitě zabavit – počasí nepočasí. Ať všem zúčastněným elán a nadšení vydrží do dalšího závodu, který se jede
22. září v Jablonném v Podještědí.