Začal nový školní rok a pokračuje poslední etapa letní soutěžní sezony pro členy Klubu biatlonu Jílové.
Ta začala již v druhé polovině prázdnin, kdy odjela větší část klubu na přípravné soustředění do sportovního areálu biatlonistů ve Starém Městě pod Landštejnem v jižních Čechách. Tady se mladí jílovští sportovci připravovali na své vrcholy v sezoně letního biatlonu. Přímo ze soustředění odjížděla ke svému Mistrovství ČR v letním biatlonu skupina tří dorostenců a jedna dorostenka do Bystřice pod Hostýnem. Zde v nabité konkurenci tentokráte nedosáhli na medailové příčky, ale 10. místo v rychlostním závodě pro Adama Přibyla, startujícího prvním rokem v mladších dorostencích, je velkým příslibem do budoucna.
V celoročním hodnocení soutěže Českého poháru potom tento závodník obsadil dokonce celkové 6. místo ze 48 hodnocených dorostenců. Adam Přibyl se také jako jediný z jílovských zúčastnil v posledních dnech prázdnin Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradě, kde startovala kompletní česká špička včetně reprezentantů a reprezentantek ČR, reprezentantek Slovenska a juniorského výběru Slovinska. Z této soutěže si při své první účasti odvezl 12., respektive 13.místo.
Na počátku září se pak již takřka všichni závodníci KB Jílové zúčastnili Přeboru Ústeckého kraje v letním biatlonu na velkorážné střelnici v Děčíně Maxičkách, kterou organizoval oddíl biatlonu Sokola Podmokly. Zde jílovští předvedli, že jsou největší a nejúspěšnější klub v kraji a celkově získali 17 titulů. Na jejich zisku se podíleli : Michal Stínil, Anna Stínilová, Anna Vlčková, Jakub Kalík, Adam Přibyl, Lada Nebeská, Tomáš Dvořák, Dušan Stínil, Ondřej Věchet, Michael Hrdlička a Natálie Bártová.
Nyní čeká žákovskou část klubu nejprve závod Českého poháru v Letohradě a třetí zářijový víkend Mistrovství ČR žactva v letním biatlonu v Praze, odkud by si jílovští rádi odvezli i nějakou tu medaili. Dalšími aktivitami KB Jílové bude aktivní účast na Jílovských městských slavnostech, kde připraví nejen tradiční vzduchovkovou střelnici pro veřejnost, ale i představí svou činnost a biatlon vůbec na výstavě v prostorách jílovského zámku.
Poslední víkend v září jílovští biatlonisté organizují svou letošní největší akci „II. Jílovský bikebiatlon“. Ten se bude tradičně konat v areálu chaty Mír v Jílovém. Přesnější informace o této soutěži lze získat na stránkách klubu www.kbjilove.estranky.cz.