Na tomto podniku se sešla kompletní česká reprezentace, která soupeřila s ekypami z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska, Maďarska. Ke kvalitě sportovní akce přispěla nadstandardní organizace pořadatele a především moderní kolbiště s kvalitními parametry povrchu.
V třídenním klání soutěžilo stočtyřicet koní a sedmdesát vybraných jezdců, mezi kterými nechyběla ani děčínská Klára Stružinská se svými dvěma koňmi, již ostřílenou Lipkou Uniren a mladým Gájusem. Oba koně prokázali skvělou formu už na předcházejících mezinárodních závodech ve Strakonicích, kde K. Stružinská a Lipka v dvoukolové ceně „Porsche“ skončila v užším finále deseti dvojic (ze 110 účastníků) jako jediná žena třetí za Alešem Opatrným s Faradayem a Jířím Papouškem s Lakalettou-T.
Gájus absolvoval premiérovou pohárovou stotřicítku a objevil se i v dekorvané desítce. Proto se očekávalo, že i v CSI budou oba koně dobře reprezentovat. Výbornou připravenost prokázal Gájus, který v soutěžích pro šesti a sedmileté koně skákal čistě a byl nejlepší jako šetiletý a společně se sedmiletými celkově šestý. Mezi nejlepšími se objevila Klára Stružinská i s Lipkou, se kterou zvládala velmi technicky náročné parkůry bezchybně. Přes velkou konkurenci získala jmenovaná dvojice velmi těsně pro Českou republiku bronzovou medaili ve dvoukolové stočtyřicítce za dvěma reprezentanty z německé ekypy. Vedle Kláry se umístil za ČR Kamil Papoušek s koněm Kongo King. Děčnská jezdkyně opět se svými koňmi přispěla svými umístěními k celkovému hodnocení ČR na tomto CSI *.⋌(ba)