Rekordních tři sta kilogramů se pokoušeli vzepřít účastníci turnaje v benchpressu „O pohár starosty obce Staré Křečany“.
Zlomit rekord se sice nepodařilo, chybělo k tomu pouhých třicet kilogramů, ale sto padesát diváků mohlo ve starokřečanském kulturním domě sledovat zajímavé souboje českých reprezentantů, pro které byl tento turnaj přípravou na světový šampionát v ruské Samaře.
O tří set kilogramový rekord se pokoušeli nejtěžší borci v nabité kategorii do 110 kilogramů. Třetí Dan Hlinka zvedl 260 kg, stříbrnou trofej získal Martin Košnar za 270 kg a zlato si odvezl Dan Dvořák za stejný výkon. Poslední dva jmenovaní se sice pokoušeli ještě o 280 kg a 290 kg, ale závod je zastihl v plném tréninku na zářijovou Evropskou ligu družstev, kde budou startovat za český národní tým.
Hvězdné zastoupení měla i kategorie žen a juniorů. Mezi ženami zvítězila veteránka Libuška Leiblová, která zatlačila s přehledem 100 kg. Stříbrný pohár získala Sandra Mokrá za pokus 87.5 kg. Bronzovou trofej obdržela letošní mistryně Evropy Michaela Racková za výkon 85 kg, poslední pokus na 90 kg jí nebyl uznán.
Mezi juniory kraloval Jakub Smejkal, dorostenecký mistr světa, s výkonem 197.5 kg. Na paty mu šlapal nadějný silák Tomáš Vrána s výkonem 190 kg. Bronz získal dorostenecký mistr světa, 17 letý Zdeněk Bakus se 175 kg.
„Soutěž se opravdu povedla, příznivci tohoto sportovního odvětví se proto mohou těšit na další soutěže, zřejmě národní kolo ligy družstev,“ přislíbil starosta obce Martin Mänzel.