Družstvo děčínských golfistů se zúčastnilo kvalifikace na Mistrovství České Republiky v Poděbradech v kategorii do čtrnácti let. „Je to poprvé v krátké historii našeho klubu, kdy jsme se rozhodli obeslat špičkový turnaj. Jednak proto, že případný úspěch by byl obrovskou motivací pro ostatní dorůstající mladé hráče a také proto, že nám za krátkou historii klubu již vyrostli hráči na velmi dobré úrovni a ke špičkovým výsledkům jim chybí již jen zkušenosti z kvalitně obsazených turnajích“ sdělil nehrající kapitán Jiří Jonáš.
Kvalifikace se hrála na krásném, avšak velmi obtížném hřišti v Poděbradech, plném příčných i podélných vod a úzkých fervejí. Družstvo tvořili hráči: Zbyněk Novotný, Martin Jonáš, Adam Šťastný a Péťa Kotrs.
Soupeřem jim bylo pražské družstvo Líšnice a družstvo Beřovic. Oba kluby jsou na vysoké úrovni se silným hráčským i materiálním zázemím.
Družstvo se nakonec na Mistrovství České Republiky nedostalo rozdílem necelé dvě rány na hráče.
Nicméně, kluci podali statečný výkon a Petr Kotrs si navíc zlepšil handicap. Kluci získali další obrovské zkušenosti do příštích let a jistě to příští rok zkusí znovu.
Díky jim za reprezentaci Janovského klubu a Jirkovi Jonášovi za to, že se ujal velmi obětavě role nehrajícího kapitána.