Tuto neděli se uskutečnil další závod světového poháru v kvadriatlonu. Seriál SP se na několik týdnů přestěhoval na naše území, tentokrát na Berounku pod hrad Karlštejn. „Nádherné prostředí, skvěle připravený závod, ale nesmírné vedro“ řekl Matys po závodě. „Minulý týden ve čtvrtek jsem trénoval v bundě a dnes se tady teplota na slunci vyšplhala na 41 stupňů. Ještě k tomu všemu se závod odstartoval půl hodiny před polednem. Na obloze nebyl ani mráček a po větru se slehla zem. Alespoň první dvě disciplíny byly na vodě.“ Pochvaloval si alespoň trochu Lukáš.
Plavání bylo prodlouženo na celý kilometr. Závodníci si ale nestěžovali, protože voda v Berounce byla příjemně osvěžující. Výborný plavec, britský reprezentant Andrew Byatt, který před dvěma týdny porazil Lukáše na světovém poháru v Anglii, se ujal hned od samého začátku vedení. „Plavalo se mi dobře. Celý kilometr jsem se s ním snažil držet tempo. Až na posledních dvěstě metrech mi malinko ucukl.“ dodal Matys, který vybíhal z vody na druhém místě. Během pěti kilometrů na kajaku se trojice favoritů Byatt, Podborský, Matys sjela do jedné skupiny, společně zvyšovali náskok na ostatní soupeře. Závěrečný boj o lepší pozici při výstupu z kajaku pro sebe rozhodl Miroslav Podborský, avšak do cyklistického depa vbíhali všichni tři reprezentanti již pohromadě. V této chvíli skončila „idylka“ u vody. Zhruba deset minut po poledni čekalo na závodníky dvacet kilometrů na kole a závěrečný pětikilometrový běh. Úvodní čtyři kilometry cyklistiky vedly po rovině podél Berounky. Vzápětí se však trať odklonila prudce vpravo do osmistupňového stoupání okolo hradu Karlštejn. Pořadatelé sportovce nešetřili, po čtyřech kilometrech v serpentinách směrem vzhůru a následného klesání je v nedaleké vesničce čekala obrátka a stejný kopec zpět. Dvojice Byatt, Podborský si utvořila na Matyse mírný náskok. „Na kole se mi jelo dobře, ale to horko mi ubíralo hodně sil. Naštěstí jsem měl na cyklistické části dobrý technický servis v podobě pití a několika chladných spršek. Určitě mi to pomohlo udržet kontakt s čelem závodu.“ pochvaloval si Lukáš. Po necelé hodině a půl přišel na řadu všemi obávaný běh na pět kilometrů. Je to poslední disciplína, kde se může vše rozhodnout. Na trati nebyl téměř jediný metr stínu a vzduch se vlnil nad rozpálenou silnicí. Kruté podmínky prověřily i jinak suverénního Podborského, který si prošel krizí a jen o kousek udržel náskok na dotírajícího Matyse. První místo si výborným během zajistil Angličan Andrew Byatt, následován Miroslavem Podborským, a třetí místo si odváží další český reprezentant Lukáš Matys. „S výsledkem jsem spokojen. Je to můj třetí světový pohár ve třech týdnech a pokaždé na stupni vítězů.“ řekl s úsměvem děčíňák Matys.
Děčínský oddíl Racing Team Penco reprezentovali na Karlštejně také Jan Obermann a Ilona Škálová. Úspěšný kajakář specialista Obermann měl neuvěřitelnou smůlu, když musel odstoupit z průběžného čtvrtého místa, kdy najel s kajakem na mělčinu a urazil kormidlo. Ilona Škálová se stala mistryní České republiky v kategorii veteránek a celkově se umístila na čtvrtém místě ve světovém poháru.