Dalším závodem českého poháru pokračovala sezona rychlostních kanoistů na dráze v Račicích.
Zatímco pro dospělé byl tento závod posledním testem před odletem na ME do Španělska, pro juniory byl hlavní nominací na červencové MS. Potěšitelné je, že na obou akcích bude mít děčínský klub zastoupení.
Lenka Hrochová jasným vítězstvím v Račicích potvrdila slibnou formu před ME, kde nás bude stejně jako vloni reprezentovat v singlu na 500 m.
Martina Víchová vyměnila svoji loňskou úspěšnou deblistku M. Krauzovou, kterou letos sužují zdravotní trable, a s novou partnerkou K. Kumžákovou z Dukly si s přehledem dojely pro vítězství zajišťující jim start na MS na obou tratích 500 i 1000 m. Třetí zlato přidaly ve čtyřkajaku.
K úspěchům děvčat se tentokrát přidali i další a výsledkem je celkem 15 medailí. Po dvou si vezou domů T. Němec mezi dorostenci, V. Kučera ze závodů nejmladších benjamínků na singlu i s B. Lysachenkem na deblu a A. Dufková z obou deblů žen. Zlepšenou formu ukázal i J. Obermann a spolu s P. Škálou si vyjeli dvě šestá místa mezi deblkajaky mužů na 500 m i 1 km. Do finále se konečně prosadili i junioři Bárta a Andrš i A. Rothmeierová s J. Kubátovou mezi žačkami.