Druhým kolem Českého poháru dorostu a dospělých v letním biatlonu v Jáchymově se v minulém víkendu uzavřela první polovina sezóny i pro členy Klubu biatlonu Jílové. Přes počáteční problémy se střeleckou úspěšností i u zkušených závodníků výkony postupně gradovaly, a tak se ti nejlepší dočkali i medailových umístění.
Maxima dosáhl dorostenec A - Michael Hrdlička, když po počátečním spíše podprůměrném umístění v Bystřici pod Hostýnem zlepšeným výkonem i střelbou dosáhl v sobotním závodě v Jáchymově na třetí místo a v neděli dokonce díky bezchybné první střelbě zvítězil. Dalším medailovým ziskem pro Jílovské byla týden předtím dvě třetí místa žáka C - Jakuba Kalíka na druhém kole ČP žactva v Rožnově pod Radhoštěm. Nejenom tito dva medailisté přispěli k tomu, že po polovině soutěže je Klub biatlonu Jílové v celkovém hodnocení na pátém z 39 hodnocených klubů celé ČR. Velice dobře zabojovali a v pohárových soutěžích se umístili do první desítky ještě tito závodníci: žákyně B - Lucie Sychrovská (2x - 8.místo), dorostenec A - Adam Přibyl (5. a 8.místo), dorostenka A – Lada Nebeská (5. a 7.místo) a dorostenec B - Tomáš Dvořák (2x 4.místo, 7. a 8.místo).
Před prázdninami čeká ještě dorost jedno kolo Českého poháru v Novém Městě na Moravě, nejmladší přípravku mini biatlon v Oseku u Duchcova a někteří závodníci se zúčastní mezinárodního závodu „BIKEBIATLON“ v německém Altenbergu, kde budou startovat společně s některými účastníky světového poháru v biatlonu v čele s olympijským vítězem Michaelem Röschem.
Na prázdniny mají sportovci z Klubu biatlonu Jílové naplánováno letní přípravné soustředění ve Starém Městě pod Landštejnem ve druhé polovině měsíce srpna. Odtud rovnou odjede dorost ke svému Mistrovství ČR do Bystřice pod Hostýnem. Žactvo má svůj vrchol naplánováno na třetí týden v září, kdy hostitelem jejich Mistrovství ČR bude Praha. Mezi tím vším se samozřejmě sportovci zúčastní i několika dalších zajímavých soutěží.
Na závěr sezóny letního biatlonu mají jílovští připravenu ještě jednu lahůdku v podobě 2.ročníku Jílovského BIKEBIATLONU, který se uskuteční poslední zářijový víkend, a kde chtějí pořadatelé nechat závodit jak veřejnost, tak by rádi na závodišti v areálu chaty Mír přivítali i některé sportovce z řad účastníků světových pohárů. S těmito závodníky se vedou usilovná jednání a o tom, kdo se představí v září na startu, Vás budeme včas informovat.