Už druhou sezonu vyvýjí činnost v Děčíně jeden z nových mladých sportovních klubů.
Dali ho dohromady nadšenci horských kol a po názvem Koloschop team.cz se osmnáct členů jmenovaného klubu zabývá hlavně sjezdem.
Letos také začali druhou sezonu Českého poháru a někteří jezdci (J. Šavr, J. Šosvol) se pravidelně ve své kategorii juniorů umisťují na medailových postech. Prvním závodem letošní sezony byl podnik v Jablonci, kde děčínská výprava potvrdila několika solidními umístěními dobrou připravenost.
Český pohár ale začal až závodem v Krupce před několika dny. Zde si nejlépe vedl J. Šavr, který zajel jeden z nejlepších traťových časů a skončil na velice dobrém pátém místě. Bohužel se na tomto závodě přihodila děčínskému klubu velice nepříjemná věc. „Jeden z našich členů Kamil Bartoš i přes dvé solidní zkušenosti, dobrou připravenost i své jezdecké umění přecenil přibližně v polovině trati své síly, nezvládl terén a ošklivě upadl. Byl v bezvědomí a utrpěl několik vážných zranění. V současné době už leží va jednotce intenzivní péče v Teplicích mimo nebezpečí,“ vysvětlil, co se vlastně stalo, manažer děčínského klubu Jakub Ouvín, který ještě dodal: “Všichni Kamilovi přejeme brzké uzdravení a co nejrychlejší návrat do normáního života a také na závodní dráhu.“
Nejbližším programem je účast Jana Šavra na Světovém poháru ve Švýcarsku tento víkend. Celý tým se pak zúčastní 24. června druhého dílu Českého poháru.