V nich startovala s osvědčenou Lipkou a také s mladým koněm Gájus.

Na úvod vyhrála Stružinská v Ústí n. L.

Dvoukolová soutěž o cenu města Ústí nad Labem byla zahájena stotřicítkovým parkůrem, který absolvovalo pouze pět dvojic bezchybně. Po zvednutí překážek na výškovou úroveň 140 cm došlo k rozeskakování, ve kterém s přehledem zvítězila Klára Stružinská před Janem Chýlem a Ondrou Pospíšilem.
Podobný scénář a pořadí mělo i druhé kolo a již po absolvování bezchybného základního parkůru bylo rozhodnuto o vítězi ceny MěstaÚmstí nad Labem.
Klára Stružinská přidala ještě jeden čistý parkůr ve stejné soutěži s dalším teprve šestiletým koněm Gájusem. V rozeskakování dominovala s Lipkou a vyhrála tím stotřicítku. S Gájusem pak potvrdila jezdeckou kvalitu a obsadila čtvrté místo.

S Gájusem slavila mistrovský titul

S mladým Gájusem absolvovala i dvoukolové mistrovství severočeské oblasti žen a vzhledem k tomu, že v obou kolech předvedla na parkůrech výšky do 130 cm bezchybné výkony, získala s koněm Gájus mistrovský titul. V závěrečné stočtyřicítce se opět blýskla s Lipkou na čtvrtém postu a odvezla si hodnocení nejúspěšnějšího jezdce závodů .

Z Hradce přivezla Klára dva bronzy

Na travnatém kolbišti v Hradci Králové se uskutečnily Mezinárodní jezdecké závody hodnocené svou obtížností a kvalitou CSI 1 star pod záštitou F.E.I. Na tomto podniku se sešla kompletní česká reprezentace, která soupeřila s ostatními ekypami především z Německa, Švýcarska, Slovenska, Polska, Ukrajiny a Estonska. Ke kvalitě sportovní akce přispěla dobrá organizace pořadatele a hradecké kolbiště. V třídením klání soutěžilo stošedesát koní a sedmdesát vybraných jezdců, mezi kterými nechyběla ani děčínská Klára Stružinská sedlající Lipku Uniren, s níž zvládala velmi technicky náročné parkůry bezchybně. Přes velkou konkurenci získala jmenovaná ,,dvojice“ pro Českou republiku dva bronzové tituly v kategori mladých jezdců a přispěla svými umístěními k celkovému hodnocení ČR na tomto CSI *. Velkou cenu Města Hradce Kralové vyhrál český reprezentant Aleš Opatrný s koněm Cartusche.