Mezi téměř čtyřiceti oddíly nechyběli ani zástupci děčínského TJ Kajak. A jako vždy dokázali promluvit do pořadí na čelních příčkách.
Opět skvěle se uvedla děvčata. Lenka Hrochová zvítězila v obou singlech na 1 km i 500 m, čímž si zajistila účast na ME za měsíc ve španělské Pontevedře a zopakuje si tak loňský start v nejnabitější ženské kategorii. V neděli spolu s L. Kovačkovou přidaly další zlato na deblu na 200 m, kde se ovšem bohužel o nominaci nebojovalo.
Mezi juniorkami, které místo dvěstěmetrového sprintu absolvovaly vytrvalostní závod na tři kilometry, potvrdila svoji pozici české jedničky Martina Víchová a ze tří závodů vylovila tři zlaté medaile. V nabitém programu, kdy během tří dnů absolvovala všech sedm ženských disciplin přidala ještě další dvě zlaté ze čtyřkajaků a stříbro a bronz z deblů. Svými výkony si zajistila start na mezinárodní regatě v Bochumi, která bude za 14 dní posledním ostrým mezinárodním testem před MS.
Mezi muži se neztratili J. Obermann a J. Charvát, kteří vybojovali šesté místo v deblu na 200 metrů a na „pětistovce“ byli po slečně v deblu osmí. Další finálová umístění přidal čtyřkajak v letos mimořádně silně obsazené kategorii, která bude letos pro českou reprezentaci prioritou pro pokus o kvalifikaci na OH do Pekingu.
V mládežnických kategoriích se konečně začíná prosazovat dorostenec T. Němec a potvrzuje tak naděje, které do něj vkládalo děčínské vedení po kvalitní zimní přípravě. Tentokrát si vyjel 4. místo v singlu na 3 km a s kombinovanou sestavou čtyřkajaku dosáhl dokonce na zlato. Další umístění v polovině finále přidal i na obou deblech.
V kategoriích žáků a benjamínků, kteří jeli dva kilometry, se nejvíce dařilo deblu Kučera - Lysachenko s 5. místem v početném poli a dvě šestá místa přidaly žačky z hromadných posádek.
Všichni členové děčínského TJ kajak tak prokázali dobrou připravenost.