Zlatou a stříbrnou medailí z Mistrovství Evropy v kvadriatlonovém sprintu se může pochlubit výprava děčínské kvadriatlonové školy.
Sbírka z německého Senftenbergu, kde se ME konalo, mohla být klidně kompletní, to by ale musel Lukáš Matys obhájit bronz mezi muži z minulého roku. To se mu však nepodařilo a letos skončil až na pátém místě.
Soutěž, která obsahovala 750 metrů plavání, dvacet kilometrů na kole, čtyři kilometry v kajaku a pět kilometrů závěrečného běhu, vyhrál a zlato tak obhájil další český reprezentant Miroslav Podborský. Druhý byl domácí thoralf Berg a třetí další Čech Leoš Roušavý. České reprezentační družstvo ve složení Podborský, Roušavý a Matys pak vyhrálo soutěž týmů. „Na obhajobu Lukáše musím poznamenat, že v pátek odpoledne přiletěl ze školy a hned v sobotu ráno odjížděl k závodům. Navíc měl minulý týden opravdu velmi hektický, neboť dělal sedm náročných zkoušek, kterými úspěšně zakončil studium na Univerzitě v grenoblu,“ částečně vysvětlil menší neúspěch Lukáše otec Tomáš Matys.
Sprinterský závod v Německu byl zároveň prvním dílem letošního seriálu Světového poháru a velmi se na něm dařilo ženské části české reprezentace, kterou tvořily mimo jiné dvě závodnice z Děčína.
Ilona Škálová vyhrála kategforii veteránek na 40 let a Alena Dufková vybojovala v katergorii Elite – ženy skvělé druhé místo. Obě tak výborně odstartovaly začínající sezonu, ve které mohou myslet na příčky nejvyšší.