Severočeská liga v házené mužů měla na programu předposlední kolo soutěžního ročníku 2006/07 a Slavoj Děčín se loučil s domácím prostředím, neboť k poslednímu duelu zajíždí do České Lípy.

Slavoj Děčín – Žatec 21:25 (8:10)

Poslední zápas letošního soutěžního ročníku na domácí půdě se ale Slavoji vůbec nevydařil. Přes nadějný začátek (vedení 3:2 a 4:3) se domácí družstvo v dalším průběhu utkání nedostalo do vedení. V devatenácté minutě se sice děčínským podařilo srovnat na 7:7, bohužel do konce prvního poločasu si hosté ze Žatce zajistili dvoubrankové vedení 8:10.
Ve druhém poločase nelze upřít domácímu Slavoji snahu o vyrovnání, avšak v důležitých okamžicích místo vyrovnání nakupili hráči Děčína jak v obraně, tak zvláště v útoku, řadu chyb, kterých dokázal soupeř díky přesné koncovce využít na zvýšení svého vedení. V závěru utkání ještě svitla naděje, bohužel opět místo snížení dvoubrankového vedení soupeře a případného vyrovnání hráči děčínského Slavoje nechali žatecké hráče zvýšit na konečných 21:25.
Sestava a branky Slavoje: Černý, Hubený – Štěpnička 6, Houda 5, Brom, Pešek, Primus a Hložek po 2, Ledvinka a Žák po 1, Martinček, Paur a Šafránek. Trenér: Brom Miloslav, Pešek Martin.
Napomínání: 1:2. Vyloučení: 6:6. Bez diskvalifikace. 7m hody: 2/1:6/3. Rozhodčí: Kasík Martin, Lízl Tomáš.
Poslední utkání sehraje jak družstvo mužů, tak družstvo starších dorostenců na hřišti Lokomotivy Česká Lípa v sobotu 26. května. Muži začínají ve 14.00, předzápas dorosteneckých družstev se hraje od 12.00.
V neděli 27. května od 9.00 na domácím hřišti v Děčíně 7 – Chrochvicích sehraje rovněž svůj poslední turnaj družstvo starších žáků. Turnaje severočeské divize se zúčastní vedle domácího Slavoje Slovan Varnsdorf, HK Litvínov a béčka HSK Tygři Ústí nad Labem a HK Lovosice.