„Dvacet ztrát za zápas, s takovým číslem se nedá vyhrát,“ lametoval děčínský trenér Pavel Budínský po prvním utkání semifinálové série nejvyšší basketbalové soutěže Mattoni NBL, ve kterém jeho tým BK Děčín přivítal ve svém ČEZ Sportcentru tým BK Prostějov.
Děčínský celek tak po prohře o osm bodů vlastně přišel o výhodu domácího prostředí. Pokud totiž Prostějovští vyhrají oba zápasy ve své hale, k pátému rozhodujícímu utkání už vůbec nedojde.

BK Děčín – BK Prostějov 72:80 (41:42)
Stav série 0:1

Po úvodním vedení hostů 0:3 udělali domácí solidní šňůru a ujali se vedení 15:8. Jenže hosté se včas vzpamatovali a záhy to bylo 19:19. To domácí zmrazilo a druhá polovina první čtvrtiny vyzněla zcela jednoznačně pro Prostějov, který tuto část hry vyhrál 22:27. Pohledný, bojovný a rozhodně zajímavý basketbal se hrál i ve druhé části, ve které tahal bodově za delší konec děčínský celek (19:15). Do kabin se tak o velké přestávce odcházelo za téměř vyrovnaného stavu 41:42.
Na body nejchudší byla třetí desetiminutovka úterního utkání, která skončila výhrou hostů 8:13. Celkově tak Prostějov vedl před závěrečným dějstvím o šest bodů 49:55. Ve čtvrté čtvrtině domácí trpělivě krůček po krůčku stahovali náskok hostů, až se necelé čtyři minuty před koncem dočkali vyrovnání na 64:64. Ještě dvě a půl minuty to bylo jako na houpačce, až si vzal rozhodující slovo Kudelin, který minutu a půl před koncem dal trojku z velké vzdálenosti. Pak přišly ještě dvě zbytečné ztráty domácích při rozehrávce a bylo „posekáno“. „Bylo to tipické utkání play off, ve kterém slavily úspěch naše větší zkušenosti,“ pronesl trenér hostů Miroslav Marko. Jeho protějšek Pavel Budínský s ním vpodstatě souhlasil. „Asi opravdu rozhodly větší zkušenosti, nám se nedařila střelba a hlavně jsme ztratili neuvěřitelné množství míčů,“
Čtvrtiny: 22:27, 19:15, 8:13, 23:25. Trojky 7:2. TH 13/17:16/24. Doskoky 35:33. 1 100 diváků. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen: Kudelin (Prostějov).
BK Děčín: Mulligan 14, J. Houška 12, Miloš a P. Houška po 11, Sanders a Soukup po 8, Holanda 5, Balík 3, Houser, Jiráň. Za hosty nejvíce: Bryan 17, Crisp 15, Kudelin 12.