Severočeská liga v házené mužů pokračovala v uplynulých dnech dalším kolem a děčínský Slavoj zajížděl k mistrovskému utkání na půdu rezervy mimoňské Jiskry.

Mimoň B - Slavoj Děčín 28:18 (13:10)

Oba soupeře od sebe dělily v tabulce dva body, když lépe na tom byl děčínský Slavoj. Ten se mohl v případě úspěchu vyhoupnout až na čtvrté místo. Nakonec se tak nestalo a okupuje šestou pozici, stejný počet bodů pak má pátý Slovan Varnsdorf i sedmá Jiskra Mimoň B.
Zápas začal pro děčínský Slavoj hrůzostrašně a v polovině prvního poločasu prohrával 8:2. Pak se hosté probudili a šestigólové manko dokázali do přestávky snížit na přijatelný rozdíl tří branek – 13:10.
Bohužel ve druhém poločasu se přestalo dařit házenkářům Děčína proměňovat vyložené brankové příležitosti a tak se skóre vyvinulo jednoznačně ve prospěch domácí Jiskry.
Sestava a branky Slavoje: Hubený, Vaněk – Štěpnička 7, Primus 3, Hložek M. a Žák po 2, Černý J., Hložek F., Jablonický T., a Šafránek po 1, Brom a Martinček. Trenér Brom Miloslav.
Napomínání 2:1. Hrálo se bez vyloučení i diskvalifikace. 7 m hody 2/1:4/1. Rozhodčí: Hart Martin, Skala Václav.
Poslední utkání na domácím hřišti sehraje družstvo mužů Slavoje Děčín v sobotu 19.května od 14.00 hodin s družstvem žateckých Šroubáren. Tečku za letošním ročníkem udělají družstva mužů a starších dorostenců v sobotu 26. května v České Lípě.

1. Liberec Handball 11 0 1 314:247 22
2. Baník Most 8 0 4 305:241 16
3. Loko Č. Lípa 7 1 4 281:253 15
4. ELP Jablonec B 5 1 6 271:269 11
5. Varnsdorf 4 1 7 253:279 9
6. Slavoj Děčín 4 1 7 244:292 9
7. Mimoň B 4 1 7 264:286 9
8. Žatec 2 1 9 234:299 5