Velice nepříjemným klopýtnutím začala pro BK Děčín vyřazovací část letošního ročníku nejvyšší basketbalové soutěže Mattoni NBL.

Kondoři Liberec – BK Děčín 80:62 (42:24)

V prvním kole play off totiž v úvodním utkání prohrál po základní části druhý tým tabulky na půdě sedmého v pořadí, kterým byli Kondoři Liberec. O první obrovské překvapení tedy hned v úvodu nebyla nouze. Děčín byl v utkání horkým favoritem i proto, že libereckému celku se v jeho premiérové sezoně v nejvyšší soutěži nepodařilo svého zkušenějšího soka ani jednou porazit. Pro hosty to pak přišlo v ten nejnevhodnější čas. O nápravu se tak Děčín musí pokusit zítra, v pátek 11. května, od 18.00 na své palubovce. Rozhodující, třetí duel by se konal opět v Děčíně, a to v sobotu 12. května od 18.00.
„Domácí dnes byli lepší a zaslouženě vyhráli. Určitě to bylo tím, že hráli důraznou tvrdou obranu, ale přesto jsme mohli dopadnout lépe, kdyby se nám dařilo v útoku. Dnes jsme vysloveně vyhořeli ve střelbě hlavně z delší vzdálenosti. Dali jsme pouhé tři trojky z dvaceti jedna pokusů. V momentě, kdy jsme se dostali do dvouciferného manka ve skore, začali být hráči křečovití - prostě dnes byl Liberec na koni. Je to sice hloupá porážka, ale serie pokračuje a nám nic jiného nezbývá, než dvakrát doma vyhrát a postoupit,“ řekl po utkání trenér Děčína Pavel Budínský. Jeho protějšek Jan Slowiak pronesl: „Myslím, že pro vývoj zápasu byla rozhodující druhá čtvrtina. Protože jsme již několikrát po dobrém začátku s Děčínem podlehli jejich tlaku a pustili je snadno do zápasu. On tomu nasvědčoval závěr první čtvrtiny, kdy jsme trochu zbytečnými chybami ztratili dost bodů z našeho náskoku. V druhé čtrvtině jsme se mohli opřít o dobrou obranu a postupně získat náskok, který jsme v druhém poločase udržovali na dvouciferné výši. Stříleli jsme hodně trestných hodů, protože agresivita Děčína vedla k hodně faulům. Důležité bylo, že jsme na každé snížení našeho vedení dokázali odpovědět dostatečným počtem bodů a dovedli tak zápas k vítěznému závěru.“
Čtvrtiny: 20:16, 22:8, 18:23, 20:15. Trojky 9:3. TH 37/29: 26/19. Doskoky 36:27. Rozhodčí Dolinek, Volejník, Macela. 1160 diváků. Nejlepší hráč: Černošek.
BK Děčín: Mulligan 14, Sanders 13, J. Houška 10, P. Houška 6, Soukup 5, Balík 5, Jiráň 5, Miloš 2, Houser 2, Panáček a Holanda 0. Za domácí nejvíce: Černošek 20, Kraus 16, T. Tóth 11. (zdroj: www.bkdecin.cz)