Jednoho z nejvýraznějších úspěchů v historii dosáhl BK Děčín v nedělním utkání předposledního kola nejvyšší basketbalové soutěže Mattoni NBL.
Tím úspěchem nebylo vítězství nad nováčkem z Liberce, ale výhra už jistojistě zajistila Děčínu naprosto skvělou stříbrnou pozici po základní části, která se letos premiérově hrála na 44 kol. „Třicet jedna výher po základní části, no to je paráda, to jsme určitě nečekali. Je to opravdu výborný výsledek. Musíme ho ale potvrdit v play off, a to je úplně něco jiného,“ varoval trenér BK Děčína Budínský před přílišnou euforií. Do úplného konce základní části ještě chybí dnešní utkání, ke kterému jede BK Děčín na palubovku A Plus Brno. V tomto duelu už Děčínu ale vůbec o nic nejde. „Dám příležitost všem hráčům, kteří ji v předchozích zápasech tolik nedostávali. Rozhodně chci šestřit opory, které se potýkají s určitými zdravotními šrámy,“ řekl Budínský.

BK Děčín – Kond. Liberec 79:65 (36:39)

Cesta ke stříbru ale nebyla vůbec jednoduchá, spíše trnitá. Liberec přijel do Děčína s aktivní hrou a v prvních dvou čtvrtinách byl velice nepříjemný. Projevilo se to také na skóre. Po prvním dějství vedli Kondoři dokonce o třináct bodů – 15:28. Ve druhé desetiminutovce domácí výrazně zlepšili především obranu a tuto část vyhráli o deset bodů – 21:1. Do kabin se ale přece jen ještě odcházelo za dvoubodového vedení hostů z Liberce. „Měli jsme dobrý vstup, domácí ale pak zlepšili obranu a pak to byl dlouho boj, ale férový. Po obrátce jsme se snažili vzdorovat, ale u domácích se výrazně projevila vůle po stříbrné příčce,“ prohodil trenér hostů Jan Slowiak. O osudu utkání se rozhodlo ve třetí čtvrtině, kterou po trpělivém výkonu vyhráli domácí 30:18. V posledním dějství předčili obrany útoky a skóre už narůstalo jen pomalu. Závěrečné dějství vyhrál Děčín 13:8. „Bylo to psychicky náročné utkání. Ten poslední krok bývá vždy nejtěžší. Jsme ale rádi, že jsme ho zvládli a že máme to vytoužené stříbro. Zápas jsme začali katastrofálně, asi tak jako s Pardubicemi. Hrát jsme začali, až když jsme se dostali do krizové situace, kterou byl více jak desetibodový rozdíl ve prospěch soupeře. Zápas jsme dnes vyloženě odbojovali.,“ dodal ještě Budínský.
Čtvrtiny: 15:28, 21:11, 30:18, 13:8. Trojky 4:2. TH 15/21:19/24. Doskoky 36:34. 760 diváků. Nejlepší hráč utkání: Sanders (Děčín).
BK Děčín: J. Houška 16, Soukup 15, P. Houška 14, Miloš a Mulligan po 11, Sanders 10, Houser 2, Jiráň a Holanda 0. Za hosty nejvíce Černošek 14.