Systém je stejný jako u soutěže předchozí, tedy vítězové okresních kol postupuji do krajského kola a vítězové krajských kol pak do celorepublikového finále. V Děčíně, v hale na východním nádraží, se uskutečnilo okresní kolo Samsung basketbalové ligy, kterého se účastnily celkem 3 školy z Děčína.
SPŠS a D, Evropská obchodní akademie a Gymnázium Děčín. Všechny tři týmy sehrály mezi sebou velmi vyrovnaná utkání a celkovým vítězem turnaje se stalo nakonec družstvo chlapců z Gymnázia Děčín. Postupně přehráli družstvo ze SPŠS a D 38:7 a pak i studenty z Evropské obchodní akademie poměrem 33:22.
Druhé místo obsadilo družstvo Evropské obchodní akademie Děčín a třetí skončili studenti ze SPŠS a D Děčín. Vítězné družstvo chlapců z Gymnázia Děčín hrálo v sestavě: Janota, Řehák, Duben, Žáček, Uhrecký, Vaněk, Bolfík a Tomášek. Tomáš Janota ještě navíc získal ocenění “nejlepší střelec turnaje“. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Ondřej Malý z Evropské obchodní akademie Děčín.
Družstvo studentů z Gymnázia Děčín postupuje tedy do krajského kola Samsung basketbalové ligy, které se uskuteční 16. května v litoměřické sportovní hale.