BK Děčín udělal výrazný krok ke stříbrné příčce

DĚČÍN - Duel s pardubickou Synthesií rozhodli děčínští basketbalisté ve třetím dějství.

29.4.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/René Volf

Do konce základní části nejvyšší basketbalové soutěže Mattoni NBL už zbývají pouze dvě kola a v tabulce se tedy začíná přiostřovat.
Jde především o co nejlepší postavení před nadcházejícím play off. Děčínský BK byl dlouhou dobu neustále na druhém místě tabulky, v závěru se na něj ale mohutně dotahuje Prostějov. Děčín však o stříbrnou příčku po základní části nehodlá přijít, nebotˇ je velice cenná i pro už zmiňované play off. Ke „stříbrnému“ klidu nutně potřeboval vyhrát dva domácí zápasy s Pardubicemi ve čtvrtek a s Libercem v neděli. V případě obou úspěchů už pak v posledním duelu na palubovce A Plus Brno děčínským hráčům prakticky o nic nepůjde. První krok k vysněné druhé příčce se Děčínu podařil na výtečnou.

BK Děčín – Pardubice 93:71 (45:45)
Utkání ale nezačalo pro domácí, různými zdravotními šrámy (Sanders, Holanda, Balík, Futo) poznamenaný tým vůbec dobře. Synthesia se ujala vedení 0:5 a tento rozdíl udržovala do té doby, než přišel na hřiště Sanders, ten pomohl dorovnat na 17:17 a pak to bylo vyrovnané až do samotného konce první části. Závěr vyšel lépe pro hosty – 27:30. Druhá čtvrtina už tak střelecky divoká nebyla. Oba týmy zpřesnily obranu a skóre narůstalo jen pomalu. Tuto část vyhrál Děčín 18:15 a do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu 45:45.
Po návratu na palubovku domácí výrazně přitvrdili v rámci pravidel obranu a hosté si s tím očividně nevěděli rady. Třetí čtvrtina tak rozhodla o konečném výsledku. Děčín ji vyhrál 31:14 a bylo rozhodnuto. V posledním dějství už basketbal příliš zajímavý nebyl a oba trenéři dali příležitost i širší lavičce. „Jeli jsme do Děčína s ambicemi vyhrát, neboť se nám proti tomuto soupeři hraje dobře, což jsme potvrdili i v prvním vzájemném utkání na děčínské půdě. V první půli se nám dařilo cíl naplňovat, ke druhé půli se můžu jen těžko vyjádřit. Domácí přitvrdili v obraně a my si s tím nevěděli rady,“ řekl smutně trenér hostů Stanislav Petr. Jeho protějšek Pavel Budínský dodal: “Tohoto vítězství si nesmírně vážím už vzhledem k tomu, že tým má spoustu zdravotních problémů. Souhlasím, že rozhodla třetí část, kdy jsme zagresivnili obranu a dostali se do dvouciferného vedení. Pak už jsme zápas kontrolovali.“

Čtvrtiny: 27:30, 18:15, 31:14, 17:12. Trojky 7:7. TH 12/16:10/17. Doskoky 33:30. 700 diváků.
BK Děčín: Mulligan 22, Miloš 16, J. Houška 15, Soukup a Holanda po 11, Sanders 9, P. Houška 7, Jiráň 2, Houser a Panáček 0. Za hosty nejvíce Ames 16, Gamma 12.

29.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Naši prvňáci. Ilustrační foto

Naši prvňáci: Už ve středu představíme žáčky ze ZŠ Velký Šenov

JAKUB BARAC (vpravo) byl jediným střelcem Varnsdorfu proti Bohemians 1905.

Bojovný výkon na Klokany nestačil

Šluknov - V úterý deset minut před sedmou hodinou ranní bylo na tísňovou linku oznámeno, že ve Šluknově, v ulici Císařská, hoří obydlený rodinný dům.