Cyklisté EMS Eltech teamu Děčín excelovali ve třetím závodě Lannutti cupu na letištním okruhu v Březně u Chomutova, sprinterskou bitvu nejvyšší kategorie Severočeské amatérské ligy vyhrál David Jeřábek.
Březenské okruhy byly hladkým závodem, způsob boje se ovšem podobal kritériu, stále v rychlosti, hlídat nástupy a neztratit kontakt v prudkých zatáčkách kilometrového oválu. Takový byl i závěrečný závod Elity a mladých mužů, pokusů o únik bylo hodně, ale špička žádný nedovolila. Prémiové spurty v sedmém a patnáctém kole se staly kořistí Václava Jelínka a Davida Jeřábka, který pak dlouhým spurtem nad chomutovským elitářem zvítězil. Třetím místem překvapil Ivo Jeřábek a zbytek skupiny nechal za sebou i Michal Šupol, třetí člen děčínského Eltech teamu. „Dneska jsme byli kompletní, bohužel Netík asi čtyři kola před cílem píchnul. Brácha se pěkně rozjel a trochu se zmáčknul, když body pro tým byly na něm.“, těšil se z úspěchu vítěz David Jeřábek.
V soutěži družstev to znamenalo jen stupínek zlepšení na páté místo, soupeři mají zdatné borce také v jiných věkových kategoriích.
Celkově vedou Šupol Elitu a starší Jeřábek muže, mladší Ivo je šestý, na jedenáctém místě spojené kategorie žen a veteránů je Kateřina Marková z České Kamenice, jiní zástupci Děčínska se letos ještě neobjevili.
Severočeská liga se příštím závodem přesune do Bžan u Teplic, kde se v neděli 6. 5. pojede časovka.

Lannutti cup SAL

Březno – 20 km – Elite a muži: 1. Jeřábek David (EMS Děčín), 2. Jelínek (Exe Chomutov), 3. Jeřábek Ivo, 4. Šupol (oba EMS Děčín), 5. Hanyk (Exe Chomutov), 6. Ježek (Fiat Smažík). M30: 1. Elsnic (Velo Bílina), 2. Prokeš (Exe Chomutov). M40: 1. Krejčí (Exe Chomutov).
Družstva po 3. závodě: 1. Exejeans Chomutov 252 bodů, 2. Klub Lannutti Most 244, 3. Floratex Chomutov 233, 4. MK Litvínov 219, 5. EMS Eltech Děčín 205, 6. CT Killi Sokolov 202 ..atd. 19 klubů.