Ve všech kategoriích se ho zúčastnila celá republiková špička včetně úřadujících mistrů ČR z prosince minulého roku. Jedním z nich je i Petr Kumstát z Jílového. První turnaj v Blansku mu nevyšel podle představ, a protože obhajuje i celkové vítězství v Českém poháru v kategorii lehce postižených LP-1, musel zde již zabrat. Kuželna je zde padavá a soupeři dosáhli docela dobrých výsledků. Opět se ukázalo výhodou hrát až v samém závěru, kdy měl přehled o soupeřích. Do té doby vedoucí Theodor Vícha nahrál 415 kuželek. „Po půlce to vypadalo, že přehrát ho nebude velký problém, ale stačilo pár zbytečných újezdů a mohlo být vše jinak,“ naznačil Kumstát. Ale 98. hodem soupeře dohnal, 99. srazil poslední kuželku a následovala „hodovka“. Celkových 425 kuželek stačilo na vítězství ve své kategorii. Za Víchou z Mety Opava byl na bronzové příčce Stanislav Heiser též z Mety Opava, který dosáhl výkonu 414 kuželek.
Další kategorii lehce postižených mužů LP-2 vyhrál Jan Pavlosek z Baníku Ostrava výkonem 436 kuželek. Těžce postiženým mužům, kteří hrají 100 hodů do plných, kraloval František Tomášek z ČKD Blansko výkonem 527 kuželek.
Kategorii těžce postižených žen vyhrála Zdeňka Lacinová z Baníku Ostrava, která porazila 311 kuželek a mezi lehce postiženými ženami kralovala Anna Kalasová z ČKD Blansko, která celkem shodila 388 kuželek.