Děčínští cyklisté vstoupili do nového ročníku seriálu Lannutti cupu Severočeské amatérské ligy dobře, zatím nekompletní družstvo EMS Eltech Team Děčín drží kontakt se špičkou soutěže.
Pohárová soutěž má odjeté dva závody, prvním byla časovka v Lomu u Mostu a druhým okruhy v Klášterci nad Ohří. V časovce exceloval absolutním vítězstvím Michal Šupol, který je klasifikován v nově vypsané ligové kategorii Elite pro držitele svazové licence, David Jeřábek byl čtvrtý mezi muži do 29 let. Obě uvedené kategorie jezdí společné závody, a tak jsou i uváděny výsledky, celkové bodování je však oddělené.
Klášterecké okruhy byly zkouškou rychlosti, děčínské opory opět uspěly. Závod vedla čtveřice eliťáků, za nimi se pak vydali Jeřábek s Fabišovským. „Zkoušeli jsme je dojet, tři kola před cílem jsme je měli na dostřel. Ve čtyřech byli moc rychlí, už bylo rozhodnuto,“ trochu litoval David Jeřábek a dodal: „Na druhý závod sezóny docela dobré, příležitostí bude ještě dost,“ prohlásil loňský vítěz ligy. Závod vyhrál samostatným únikem mostecký biker Tomáš Trunschka, děčínský Šupol porazil ve spurtu profesionála Martínka a Jeřábek byl s menší ztrátou nejlepším amatérem. V následující skupině byl aktivní třetí člen Eltechu Ivo Jeřábek. Zběsilé tempo závěrečného okruhu mu nesvědčilo, ale devátým místem v kategorii pomohl družstvu. Děčín je po dvou závodech šestý.
Ve třetím závodě SAL by to Děčínští chtěli vylepšit, v záloze mají dosud tajnou posilu. Nebude však závodit loni výborná Lenka Misíková, která se chystá na mateřské povinnosti. Pokračováním ligy bude opět krátký okruhový závod, který se pojede zítra, v neděli 22. 4. na bývalém zemědělském letišti v Březně u Chomutova.
Lannutti cup
Klášterecké okruhy

Elite a muži: 1. Trunschka (KL Most) 50:47 min, 2. Jelínek (Exejeans Chomutov), 3. Šupol (EMS Děčín), 4. Martínek (CENYTISKU. CZ) všichni 52:18, 5. Jeřábek (EMS Děčín) 52:46, 6. Fabišovský (Koruna Pralines) 52:48, 7. Chabr (Exe Chomutov) ..14. Ivo Jeřábek (EMS Děčín).
Družstva po 2. závodě: 1. Exejeans Chomutov 168 bodů, 2. Klub Lannutti Most 167, 3. M+S Česká Lípa 158, 4. Floratex Chomutov 145, 5. MK Litvínov 144, 6. EMS Eltech Děčín 125, 7. Velosport Bílina 124, 8. CT Killi Sokolov 119 .