DĚČÍN - Kostrbatá, neurovnaná a neppohledná hra, to byl výsledek absence Sanderse ve středečním utkání Mattoni NBL, ve kterém hostil tým jmenovaného „špílmachra“ BK Děčín celek ze spodní části tabulky BK Sadská.

BK Děčín – BK Sadská 84:81 (45:43)

Ze dvou posledních zápasů děčínských basketbalistů se soupeři ze spodku tabulky byli diváci namlsaní kanonádou a výhru o více jak třicet bodů očekávali i ve střdečním domácím duelu s předsposlední Sadskou. Jenže ouvej, hráči si zřejmě mysleli, že to přijde automaticky samo, ale to se šeredně speltli. A hlavně chyběl Sanders, absence režiséra hry byla opravdu velice zjevná. „V utkání se naplno ukázalo, co pro Děčín znamená Sanders,“ shodli se na pozápasové tiskovce oba trtenéři. Ten děčínský, Pavel Budínský, pak neskrýval veliké rozčarování: „Jediný, který snese jakési měřítko, je Mulligan, ostatní si nastavili zrcadlo, co je ještě čeká. K výhře jsme se protrápili. Nebránili jsme a prohrávali jsme souboje jeden na jednoho jako žáci. Dostali jsme prostě facku, která snad přišla včas. Až na jednoho to byla u všech křeč a alibismus,“ nebral si servítky děčínský trenér.
O věcech příštích cosi naznačil už začátek, ve kterém se hosté ujali vvedení 0:6 a posléze i 1:9. V průběhu první části dokonce své vedení vyšperkovali na desetibodový rozdíl (10:20). V závěru tohoto dějství o sobě ale dal poprvé výrazněji vědět domácí Mulligan, který trojkou stanovil konečné skore první desetiminutovky na přijatelných 17:22. Ve drué čtvrtině ukrajovali děčínští hráči krůček po krůčku bodové manko, aby nedcelé dvě minuty před koncem konečně vyrovnali. Hosté šli ještě jednou do vedení (42:43, ale poslední slovo mělů před poločasem Miloš, který dal trojku – 45:43.
V kabině domácí hodně zapracovali na obraně a zakjrátko utekli na 53:43, jenže jim to nevydrželo dlouho a do poslední části se šlo za stavu 63:61. Na začátku čtvrté čtvrtiny dokonce Děčín vedl nejvyšším rozdílem 72:61, ale výhru zachraňoval až ve velmi dramatickém závěru, kdy se hostém přiblížili až na dva body (83:81). Poslední bod dali domácí z trestného hodu.
Čtvrtiny: 17:22, 28:21, 18:18, 21:20. Trojky 5:6. TH 25:39:13/20. Doskoky 35:32. Ztráty 18:17. 510 diváků.
Děčín: Mulligan 36, J. Houška, Holanda a Miloš po 9, Houser 5, Soukup a Jiráň po 4, Balík 2, Panáček 0. Za hosty nejvíce Novák 18, Rivers 17, Šušák 15, Bosák 11.