V řece Ploučnici v Děčíně Březinách utonul v neděli v odpoledních hodinách devatenáctiletý mladík. V okolí splavu se pohyboval ještě s dívkou. Oba plavali v místech, kde jsou výstražné tabule se zákazem koupání. Proud řeky mladíka stáhl pod stavidlo. Dívku o chvíli později vytáhli také. Chlapce z vody vytáhl jeho otec spolu ještě s dalším mužem, na místo přijeli záchranáři, ale mladíka se oživit nepodařilo.

„Dívka byla v šoku, nedokázala o celé události vypovídat. Jisté je, že oba plavali v místech, kde je hydroelektrárna a přísný zákaz koupání," upozornila severočeská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

Devatenáctiletý mladík není jediným, který na Děčínsku o víkendu utonul. V noci na neděli se utopil v řece Kamenici ve Mlýnech u Kytlic pětatřicetiletý muž. Vracel se v noci u návštěvy a zřítil se ze srázu do říčky," popsala událost mluvčí. Dodala, že přesné příčiny smrti by měla prokázat nařízená zdravotní pitva. "Známky cizího zavinění jsme ale při prvním ohledání nezjistili," upozornila Hrubešová.