Labe vydalo jedinou oběť červencové bleskové povodně v Benešově nad Ploučnicí. Mrtvolu objevili přístavní dělníci poté, kdy odvázali lodě v přístavu v Loubí. Mrtvola plavala mezi nimi.

„Žena u sebe neměla nic, podle čeho by bylo možné ji identifikovat, ale přizvali jsme k identifikaci rodinu a ta v ženě jednoznačně poznala pohřešovanou, čtyřicetiletou Naděždu Rubnerovou, která utonula 4. července v Benešově nad Ploučnicí,“ řekl děčínský policejní mluvčí Ladislav Cvik. Doplnil, že je nařízená soudní pitva a po té se rozhodne, zda budou provedeny i testy DNA. Výsledky testů by podle Cvika mohly být známé do měsíce.

Ženu naposledy viděli svědci v sobotu 4. července krátce před tím, než do města vtrhla velká voda. Někteří dokonce uvádějí, že viděli, jak ji strhla přívalová vlna. Nikdo to však nenahlásil. Rubnerovou začala rodina pohřešovat až o den později.

Někteří svědci uváděli, že šla zachraňovat vozíčkářku, jež se nemohla dostat z domu. Tu ale zachránili hasiči. Ani svědkyně, která Deníku tvrdila, že viděla, jak Rubnerovou spláchla vlna, když šla pomáhat vozíčkářce, nedokázala vysvětlit, proč záležitost neoznámila policii. Na dotaz, jak přišla na to,že Rubnerová šla pomáhat vozíčkářce, také neměla odpověď a jen pokrčila rameny.

Ženu více jak týden hledali policejní potápěči v Ploučnici a poté i policisté v řece Labi z hlídkového člunu.

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM: Na Děčínsku je vyhlášen stav nebezpečí

Škody, které rozvodněné řeky Kamenice, Ploučnice a potok Bystrá napáchaly, vyčíslil Ústecký kraj na 574 milionů korun. Opravy poničených mostů, komunikací, železnic a telekomunikačních objektů, budou stát celkem 355 milionů korun. Nejvíce škod na obecním majetku vyčíslil Děčín. Zde se náklady na opravu vyšplhaly na částku 131,3 milionu korun.

ČTĚTE ZDE: Povodně: Škody za víc než půl miliardy