"V Děčíně zemřela v pátek večer čtyřiašedesátiletá chodkyně. Na přechodu pro chodce ji srazilo auto," řekla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.
K nehodě došlo v pátek okolo 19:00 na Kamenické ulici, která vede od centra směrem na Liberec. "Paní utrpěla zranění neslučitelná se životem. Srazilo ji auto, řízené jednapadesátiletou řidičkou, bližší okolnosti jsou předmětem vyšetřování," dodala Hyšplerová.

Přímo u nehody pomáhala jedna ze čtenářek Děčínského deníku.

"Když jsem sjížděla z Nového mostu, tak jsem ještě sjela na Kamenickou, ale už se tam štosovala auta. Viděla jsem, jak se lidé nad někým skláněli, tak jsem odstavila auto i s dětmi a šla pomoci," říká Kateřina Horká, která má dlouholetou praxi na resiscutačním oddělení a poskytovala sražené ženě první pomoc do příjezdu záchranky. Podle Horké ležela žena na pravém boku a nereagovala ani na bolestivé podněty. Z dechu jí byl údajně cítit alkohol. Některá svědectví přímo z místa nehody nasvědčují také tomu, že ke srážce nedošlo na přechodu pro chodce. Podle Veroniky Hyšplerové si policie bude svědky teprve zvát k výslechu.

Přestože na místě dopravní nehody bylo poměrně dost lidí, nikdo se k poskytování první pomoci neměl.

"Byla tam hromada čumilů, ale pomoci nešel nikdo. Navíc nebýt jednoho policisty jedoucího ze služby, tak by mne snad zajela auta, která jezdila po Kamenické nahoru," dodala rozčarované Horká.