Při pádu z rozhledny Triangl se zranilo osm dětí. Podle dostupných informací se s nimi měla propadnout podlaha vyhlídkové plošiny. „Na místě máme tři pozemní posádky a vrtulníky z Liberce a z Prahy,“ uvedl mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

Zásah záchranářů po pádu dětí z rozhledny.Zásah záchranářů po pádu dětí z rozhledny.Zdroj: HZS Ústeckého krajePodle dostupných informací šlo o děti z nedalekého tábora v Kerharticích. Na plošině určené pro 4 osoby se mělo pohybovat až 15 dětí ve věku od 8 do 15 let. Čtyři se při pádu vážně zranily, dvě z nich přepravil vrtulník do pražských traumacenter. Sanitky pak vážně zraněné převezly do Ústí nad Labem. Další čtyři děti utrpěly středně vážné zranění a sanitky je přepravily do děčínské nemocnice. 

Později policie upřesnila, že se zranilo celkem 9 nezletilých osob. Podle některých informací je devátou zraněnou osobou praktikant, který byl v době neštěstí s dětmi na plošině.

Památka hocha z dětského tábora v Malém Boru.
Pád stromů, elektřina v bazénu. Čtvrteční neštěstí na táboře nebylo jediné

Kromě záchranářů bylo na místě neštěstí také pět hasičských jednotek. „V půl deváté nám byl nahlášen pád sedmi dětí. Naše činnost spočívá v transportu zraněných osob těžko přístupným terénem,“ doplnil mluvčí hasičů Petr Pelikus. Na místě působili také krizoví interventi a policejní psycholog.

Příčinu nešťastné události policie vyšetřuje. Obec Markvartice na sociální síti uvedla, že došlo pravděpodobně k přetížení plošiny určené pouze pro 4 osoby.

Pro rodiče a blízké dětí z tábora zřídila policie krizovou linku. Pro bližší informace mohou volat na telefonní číslo 974 422 012.

Dřevěná vyhlídková věž Triangl se nachází asi 2,5 kilometru od Markvartic a její vyhlídková plošina je asi tři metry nad zemí. Přístupná je po žebříku.

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura