Podle místních obyvatel si ve skalách hrála s kamarádkou. Hasiči pak potvrzují, že dívky byly ve skalách bez doprovodu dospělé osoby.

„Pomoc pravděpodobně zavolal někdo z turistů, kterých tam v tu dobu bylo hodně," uvedla za dobrovolné hasiče z Tisé Gabriela Šperlová. Kromě hasičů zasahovali na místě i záchranáři, Horská služba a policie.

„Letecká záchranná služba transportovala vrtulníkem dvanáctiletou holčičku ve vážném stavu do ústeckého traumacentra. Vzhledem k věku dítěte nemůžeme poskytnout bližší informace," sdělil mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

V době převozu byla dívka při vědomí. Ve skalách pomáhala i Horská služba.

„Z vrtulníku se podvěsem slanil ke zraněné osobě doktor s lehátkem. Horská služba ji pomohla naložit. Následně se převezla na heliport a přeložila do vrtulníku," popsal náčelník Horské služby Krušných hor Miroslav Güttner s tím, že podobných úrazů se stává během roku několik.

Horská služba zasahuje ve skalách od Děčínského Sněžníku až po Rájec.

„V sezoně se setkáváme minimálně s pěti až šesti obdobnými případy. Výjimečně jsou ale těmi zraněnými děti, většinou jde o dospělé," doplnil Miroslav Güttner.

Nedělní případ pádu dvanáctileté dívky prošetřuje policie.

„Prověřujeme příčiny pádu a zjišťujeme i případné zanedbání ze strany jiné osoby," doplnila policejní mluvčí Alena Bartošová. Podle informací Deníku je zdravotní stav dívky velmi vážný, neměla by ale být v ohrožení života.