Asi dvě hodiny v pátek ráno nejezdily vlaky na trati mezi Rumburkem a Krásnou Lípou. Na trať totiž spadlo několik stromů. Kolem 7. hodiny byl ale provoz podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského obnoven. V pátek odpoledne nejezdily vlaky na trati mezi Dolní Poustevnou a Mikulášovicemi. Ke srážce s padlým stromem ale nedošlo, vlak totiž zastavil těsně před stromem ležícím na kolejích. Problémy se nevyhnuly ani silnicím na Děčínsku. Především ve Šluknovském výběžku a ve stoupání z České Kamenice na Chřibskou měly problémy 
s vyjetím kamiony, které zablokovaly silnice. Přibližně dvě hodiny po poledni dokonce jeden z kamionů požádal o pomoc s vyproštěním, protože nemohl vyjet.

Hasiči od čtvrtečního odpoledne vyjížděli k několika desítkám spadlých stromů, které nevydržely tíhu mokrého sněhu. „Nejvíc práce měly jednotky v okresu Děčín, kde vyjely k dvaceti zásahům, a to především v okolí Verneřic, Vilémova, Hřenska a České Kamenice," uvedl v pátek ráno mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.